2011 Lapkričio 13

Degalų kainų skirtumas – net 20 centų

veidas.lt

degaline

Šiuo metu Lietuvoje degalai pigiausiai parduodamas Raseiniuose „Jozitos“ degalinėje, Mažeikiuose „Kvistijoje“ ir „Sauridos“ degalinėje Vilniaus Buivydiškių gatvėje. Šiose degalinėse už A95 benzino litrą vairuotojams tenka mokėti po 4,45 Lt, už dyzelinius degalus ne daugiau kaip 4,18 Lt, o už dujas iki 2,32 Lt. Tuo tarpu Skuode veikiančioje „Sauridos“ degalinėje litras A95 markės benzino kainuoja net 4,66 Lt, o dyzelino – 4,38 Lt. Tai didžiausios kainos Lietuvoje.
Įdomu tai, kad „Sauridos“ degalinė Skuode yra kelis kartus arčiau naftos perdirbimo bendrovės “Orlen Lietuva” nei „Jozita“ Raseiniuose ar degalinės Vilniuje. Todėl, atrodytų, šioje degalinėje kainos dėl sumažėjusių logistikos išlaidų turėtų būti žemesnės. Bet taip nėra. UAB „Jozita“ direktorius Jonas Jokubauskis, paklaustas, kaip jo įmonė, turinti vos keletą degalinių Lietuvoje, išlaiko žemiausią kainą rinkoje, nusijuokė: „Jokių specialių taktikų neturime. Pelno mums užtenka, o viršpelnių mes nesiekiame.“
Atkreiptinas dėmesys, kad kainos svyruoja ne tik pavieniuose miestuose ar degalinių tinkluose, bet ir tos pačios įmonės degalinėse. Štai „Jozitos“ degalinė Šilalėje A95 benziną parduoda jau 13 centų brangiau, „Sauridos“ tinklo degalinėse, parduodančiose ir pigiausius, ir brangiausius degalus Lietuvoje, kainų amplitudė 21 centas, o vieno iš didžiausių degalinių tinklų – „Statoil“ kainos skirtingose vietose skiriasi 6 centais. Kodėl tos pačios įmonės skirtingose degalinėse kainos nevienodos? „Lietuva Statoil“ pardavimo ir tiekimo departamento direktoriaus Giedriaus Bandzevičiaus teigimu, degalų kainoms didelę įtaką turi konkurencinė aplinka. „Mes nuolat sekame rinką ir reaguojame į konkurentų veiksmus. Kai kuriuose vietovėse kitoms degalinėms sumažinus degalų kainas, tą patį darome ir mes“, – aiškino pašnekovas. Taigi kuo mieste ar regione daugiau degalinių, tuo didesnė konkurencija, tuo pigesnių degalų kainų gali tikėtis vairuotojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...