2012 Gegužės 06

Debiutinis ir ilgai lauktas Vaido Vyšniausko albumas „Man vien tik tu“ – jau prekyboje!

veidas.lt

vaidas vysniauskas

Sodrus ir tvirtas balsas, duetai su Lietuvoje puikiai žinomais atlikėjais, solidi bei kokybiška muzika – taip trumpai galima apibūdinti naująjį V. Vyšniausko albumą. Pasak tenoro didžiausią sėkmę POP scenoje lemia klausytojų simpatija, o ji gims ar ne – Jūsų pasirinkimas. Taigi, kviečiame įvertinti!

Sulaukęs tarptautinio pripažinimo Nacionalinio operos ir baleto teatro tenoras Vaidas Vyšniauskas – ne vieno respublikinio konkursolaureatas, 2011-ųjų „Triumfo arkos“ nugalėtojas, vaidinantis muzikiniuose operos teatruose, o taip pat ir protestantų bažnyčios „Naujoji karta“ pastorius, nuo šiol sieks praplėsti savo klausytojų ratą stebindamas POP žanro kūriniais.

grįžta pasiimti tai, ką buvo palikęs

Mano, kaip muzikanto kelio pasirinkimą nulėmė mano tėvų muzikalumas. Nors jie nėra profesionalai, tačiau tikrai gabus muzikai: abu dainuoja, groja akordeonais, tėvas moka griežti smuiku, pūsti birbynę, o retsykiais ir lūpine armonikėle praliksminti. Giminėje buvo net ansamblį subūręs (boso ir ritminė gitara, mušamieji, klavišiniai ir vokalas), kuris sėkmingai grodavo įvairiuose pasirodymuose (pagrinde – vestuvėse). Tuomet tai buvo gan stipri muzikinė raiška.

Augau su grupių „Boney M“, „Abba“, „Hiperbolė“, vėliau – „Queen“, „Depeche mode“, „AC/DC“, atlikėjų Boney Tyler bei Tina Turner dainomis, kurios tuo laiku man buvo mėgiamiausios.

Nei vaikystėje, nei paauglysteje operos solistu būti nesvajojau, be to net ir nežinojau ką tai reiškia. Pirmąkart operą išgirdau tik įstojęs į Kauno Gruodžio aukštesniąją muzikos mokyklą, kur mokiausi dainavimo. Tai buvo 1989-tieji ar 1990-tieji metai… Pirmoji išgirsta opera – W.A.Mozarto „Don Žuanas“ (Kauno muzikiniame teatre). Vėliau klausiau viską iš eilės: operas, miuziklus, operetes, mat studentai turėjo privalumą – įėjimas į koncertus jiems buvo nemokamas. Aš net pats dainas/balades pradėjau kurti. Prieš stojant mokytis dainuoti buvau beišleidžiąs savo pirmąjį albuma (tuomet dar kasetę…), pagal M. Karčiausko eiles (apie tremtį, sugrįžimą), tačiau įstojęs į Gruodžio AMM viską nubraukiau ir pradėjau iš naujo. Na, o dabar, išleisdamas savo pirmąjį popklasikos CD, ko gero „grižau pasiimti, ką buvau palikęs“…

Gera muzika – atgaiviną sielą

Mano klausoma muzika – įvairi: nuo „pops’o“ iki sudėtingiausios klasikos. Dalinai dėl pramogos (ausiai mielo muzikinio fono), kitu atveju – dėl savo darbo, profesijos; Kai intensyviai ruošiu kokį vaidmenį operoje, tuomet repetuojama opera, ko gero, skamba visur, kur tik įmanoma, galiausiai jei ne iš grotuvo, tai tiesiog iš mano lūpų.

Pop muzika man kažkodėl asocijuojasi su laisvalaikiu, atostogomis, smagiu laiko praleidimu. Vairuojant automobilį dažnai klausausi radijo ar CD įrašų, dažniausiai tai būna pop muzika. Kas yra pop muzika? Tai – paprasčiausiai populiari muzika. Prie jos galima priskirti nemažai muzikos žanrų, nežiūrint to, kad ji asocijuojasi su estradinėmis dainomis. Visą muziką pirmiausia klasifikuoju į „gerą“ ir „prastą“, o tik tada skirstau pagal žanrus, labiau ar mažiau mėgiamą. Gera muzika – atgaiviną sielą.

Talentas, darbas ir naujas klausytojų ratas

„Mūsų talentas – brangakmenis, bet tai tėra „žaliava“, o papuošalu jį paverčia juvelyro darbas. Jei juvelyrui nuneštumėte skaldos – kas iš to gautųsi..? Taigi, talentas – Dievo, darbas – žmogaus. Aš – scenos užkariautojas, keliu sau tikslus, kurių siekiu užtikrintai. Aš dainuosiu popsą, žinau, kad tai – intriga, bet esu tam pasiryžęs! Mano klausytojai – visi, kurie nėra abejingi klasikai ir popklasikai. Iki šiol pagrinde mane žinojo daugiau teatro žmonės, tačiau po šio albumo viliuosi, klausytojų ratas prasiplės”, – nekantriai laukdamas naujojo albumą pristatymo kalbėjo Vaidas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Alfa Alfa rašo:

    Na opera jis gal ir gerai dainuoja, bet su Viespaciu draugyte pas ji nekaip…, religija religija ir daugiau nieko :(


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...