2012 Sausio 11

Dažniausios vagystės – naujos statybos butuose ir privačiuose namuose

veidas.lt


Draudimo bendrovės BTA duomenimis, 2011 metais, lyginant su 2010, šalyje padaugėjo namų turto vagysčių. Pernai daugiausiai įvykių – net 30% įvyko gan naujos, iki 5 metų senumo statybos butuose ir ypač individualiuose namuose.

„Dažniausiai vagys darbuojasi dieną tarp 13-15 valandos ir nakties metu tarp 2-3 valandos.  Dieną būstai paprastai apvagiami šeimininkams esant darbuose ar nespėjus iš jų sugrįžti, tuo tarpu vagystės padaromos nakties metu stebina ilgapirščių įžulumu – butai, o ypač individualūs namai, pastaruoju metu dažniau apvagiami šeimininkams namuose ramiai miegant. Tokios vagystės yra kruopščiai palnuojamos – auka ir jų būstas sekami nuo savaitės iki mėnesio, vagys tikrina gyventojų įpročius, o esant tinkamai progai, vagystė įvykdoma gan greit ir profesionaliai – tetrunka vos tris – penkias minutes.”, – pasakojo BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

BTA duomenimis, dažniausiai vagystės įvyksta naujos statybos butuose ir privačiuose namuose, net jei juose ir yra sumontuotos apsaugos sistemos. Čia turėtų būti atidesni gyventojai, nes neretai, net ir įrengta signalizacija, šeiminkams esant namuose nakties metu taip ir lieka neįjungta, tuo tarpu išvykus į darbą ar trumpam išbėgus į parduotuvę apie ją išvis užmirštama.

Draudimo ekspertė pasakojo, kad „ilgapirščiai iš namų neša įvairius, bet dažnai didesnės vertės daiktus: papuošalus, brangius aksesuarus, laikrodžius, taip pat kosmetiką, kvepalus, geresnius drabužius, kailinius, įvairią techniką – nešiojamuosius kompiuterius, fotoaparatus ir, žinoma, pinigus.“

Vidutinė gyventojų patiriama žala dėl tokių vagysčių siekia nuo 6 000 iki 8 000 tūkstančių litų. Draudimo bendrovė BTA didžiausią žalą pernai pagal namų turto draudimo riziką – 43 tūkstančių litų atlygino klientui, kuris nuostolių patyrė, kai ilgapirščiai įsilaužę į antrame aukšte esantį butą pavogė vaizdo ir garso aparatūros, kompiuterinės technikos, firminių drabužių ir net alkoholinių gėrimų.

Draudimo bendrovė BTA yra viena didžiausių Lietuvoje veikiančių draudimo bendrovių. Siūlydama plačiausią draudimo rūšių pasirinkimą, BTA pernai savo klientams išmokėjo išmokų už  83,4 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Mikas Mikas rašo:

    O ką ,nejau vagys tokie durni, kad lįs į chruščiovką baksų ieškoti?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...