2010 Balandžio 26

Eismas

Dažniausias pažeidimas – viršytas greitis

veidas.lt

Dažniausias kelių eismo taisyklių pažeidimas Lietuvoje – greičio viršijimas. Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos duomenimis, per devynis praėjusių metų mėnesius buvo įspėta arba 800–5000 Lt baudomis nubausta per 75 tūkst. vairuotojų, važiavusių didesniu nei leistina greičiu.

Dauguma jų greitį viršijo 20–30 km/val. – tokių buvo beveik 35 tūkst. Tačiau būta ir lėkusių 40 ar net 60 km greičiau, nei leidžiama.

Antras pagal dažnumą kelių eismo taisyklių pažeidimas – kelio ženklų nepaisymas, už tai pernai nubausta per 46 tūkst. pažeidėjų.

Taip pat sulaikyta ir daug be techninės automobilių apžiūros dokumentų važinėjančių arba civilinės atsakomybės draudimo polisų neturinčių vairutojų.

Tačiau rimčiausia bėda, kad mūsų keliuose vis dar itin daug neblaivių vairuotojų, nors tokių, pareigūnų teigimu, laipsniškai mažėja. Vis dėlto pernai apie 7 tūkst. vairuotojų, dviratininkų, vadeliotojų į Lietuvos gatves ir kelius išriedėjo būdami sunkaus girtumo laipsnio.

Beje, kelių eismo prižiūrėtojai ima vis griežčiau stebėti ir, reikalui esant, bausti kelių eismo taisykles pažeidžiančius pėsčiuosius, tarp kurių irgi esama ir reguliavimo signalų nepaisančių, ir neblaivių pažeidėjų.

Dažniausias pėsčiųjų prasižengimas – einama per važiuojamąją dalį draudžiamose vietose. Tokių per nepilnus metus įspėta ar 50–100 Lt baudomis nubausta beveik 4 tūkst.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. vairuotojas vairuotojas rašo:

    pas mus Lietuvoje specialiai tokie greicio apribojimai , kad galetu nubausti, Airijoje,kurioje praktiskai nera normaliu keliu , ogreitis zymiai leidziamas didesnis ir ten policija nesikavoja su radarais , kad galetu nubausti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...