2011 Sausio 24

Davoso forume lyderiai aptars “iš esmės pakitusio pasaulio” problemas

veidas.lt

Euro zonos skolų krizė ir galios centrų pasislinkimas link kylančių milžinių, tokių kaip Kinija ir Indija, taps pagrindinėmis Šveicarijos kurorte Davose vyksiančio viršūnių susitikimo diskusijų apie “iš esmės pakitusį pasaulį” pagrindinėmis temomis.

“Pasaulis iš esmės pakito”, – sako Pasaulio ekonomikos forumo (WEF), kuris kasmet organizuoja Alpių kurorte vykstantį susitikimą, įkūrėjas Klausas Schwabas (Klausas Švabas).

“Vienas iš svarbiausių naujosios tikrovės veiksnių – geopolitinių ir geoekonominių galios centrų pasislinkimas iš Šiaurės į Pietus, iš Vakarų į Rytus, – pridūrė jis. – Tai sukelia ne vien politinių ir ekonominių padarinių. Manau, pasaulis patirs kelias prisitaikymo smūgines bangas”.

Pietūs ir Rytai šiame naujame pasaulyje užima tvirtesnes pozicijas, kurias atspindi kylančių milžinių, tokių kaip Indija ir Kinija, dalyvavimas Davoso forume.

Vos per dešimtmetį Kinijos delegacijos narių skaičius padidėjo penkis, o Indijos – keturis kartus, sakė WEF vyriausiasis verslo direktorius Robertas Greenhillas (Robertas Grinhilas).

“Tai atspindi sustiprėjusią Kinijos ir Indijos lyderystę pasaulyje ir pasaulinėse ekonominėse ir intelektualiosiose diskusijose”, – paaiškino jis.

Į Davoso svečių sąrašą yra įtrauktas JAV iždo sekretorius Timothy Geithneris (Timotis Geitneris), o Vašingtono susirūpinimas dėl prekybos su Kinija disbalanso ir žemo juanio kurso dolerio atžvilgiu taip pat tikriausiai taps diskusijų tema.

Tačiau 2 500 Davoso forumo dalyvių tikriausiai kalbėsi ne vien apie kylančias milžines, bet ir apie tebesitęsiančią euro zonos skolų krizę.

“Dabar didelis klausimas, ką Europa ketina daryti dėl skolų restruktūrizavimo”, – analitinio instituto IHS vyriausiasis ekonomistas Narimanas Behraveshas (Narimanas Behravešas) sakė naujienų agentūrai AFP.

Rusijos delegacija taip pat bus stipri: į Davosą atvyks vicepremjerai Aleksejus Kudrinas ir Igoris Šuvalovas bei užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, o prezidentas Dmitrijus Medvedevas, kaip numatoma, atidarys susitikimą.

Kaip įprasta susitikime dalyvaus Izraelio prezidentas Shimonas Peresas (Šimonas Peresas), ir Artimųjų Rytų konfliktai taip pat neliks neaptarti.

Siekiant šiam rimtam forumui suteikti šiek tiek žvaigždžių spindesio, WEF taip pat pakvietė Holivudo veteraną Robertą De Niro (Robertą De Nirą), roko grupės U2 lyderį Bono ir ispanų operos grandą Jose Carrerasą (Chosė Karerasą).

“Vertinant kokybę ir įvairovę, dalyvių sąrašas dar niekada nebuvo toks geras kaip šiemet”, – pareiškė K.Schwabas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...