2011 Rugsėjo 18

Dauguma didžiausių darbdavių sumažino darbuotojų

veidas.lt

 

Didžiausiu Lietuvos darbdaviu ir toliau išlieka “Maxima LT”. Apie 16 tūkst. darbuotojų turinti įmonė yra viena iš nedaugelio tarp didžiausių darbdavių, kurioje sunkmečiu nedaug mažėjęs darbuotojų skaičius šiandien jau siekia prieškrizinį lygį. Tai rodo “Sodros” duomenys.

“Sunkmečiu “Maxima LT” į atsilaisvinusias darbo vietas kurį laiką nepriiminėjo naujų darbuotojų, – teigė prekybos tinklo atstovė Olga Malaškevičienė. – O šiemet pradėjome nuosaikią plėtrą: Lietuvoje per šiuos metus jau atidarėme keturias naujas parduotuves, sukūrėme apie 600 naujų darbo vietų.” Kokie tolesni įmonės plėtros planai ir kokios įtakos jiems turi ateinanti nauja recesija, O.Malaškevičienė negalėjo pasakyti. Pasak “Maxima LT” atstovės, atsižvelgus į dabartinę ekonominę situaciją šalyje tai prognozuoti sunku.
Darbuotojų daugėja ir prekybos tinklą “Iki” valdančioje UAB “Palink”: per pastaruosius dvejus metus jų padaugėjo maždaug keturiais šimtais, iki 7545. Vien per pastaruosius metus darbuotojų padaugėjo trimis šimtais. “Tai lemia prekybos tinklo plėtra, kuri vyko ir sunkmečiu. Per metus atidarydavome apie dešimt naujų parduotuvių, todėl augo ir kolektyvas”, – komentavo “Iki” atstovas Valdas Lopeta.
Tuo tarpu “Norfos mažmenoje”, taip pat patenkančioje tarp didžiausių darbdavių, darbuotojų beveik septyniais šimtais sumažėjo, o “Rimi Lietuva” apskritai iškrito iš pirmojo didžiausių darbdavių dešimtuko. Darbuotojų daugiau nei penkiais šimtais sumažėjo ir “Senukų” prekybos tinkle.
Bendrovėje “Lietuvos geležinkeliai”, kuri užima trečią vietą tarp didžiausiųjų, darbuotojų skaičius nekito, o pavyzdžiui, “Lietuvos pašte” jų sumažėjo nuo 7,96 tūkst. iki 6,87 tūkst.

Lentelė
Didžiausi Lietuvos darbdaviai
Įmonė    Darbuotojų skaičius

1.”Maxima LT”, UAB    15885
2.BĮ “Biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita”    13850
3.AB “Lietuvos geležinkeliai”    10750
4.UAB “Palink”    7545
5.VšĮ Kauno klinikos    7231
6.AB “Lietuvos paštas”    6875
7.Vilniaus universitetas    4322
8.UAB “Senukų prekybos centras”    3337
9.UAB “Norfos mažmena”    3308
10.AB “Lesto”    2909

Šaltinis: “Sodra”

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...