2015 Sausio 30

Daugiažanris vasaris kino teatruose

veidas.lt

 

Vasaris džiugins žanrų įvairove ir vienomis stipriausių metų premjerų. Ypatingo dėmesio verti trys filmai: „Pyragas“ (rež. Danielis Barnzas), „Didelės akys“ (rež. Timas Burtonas) ir „Amerikiečių snaiperis“ (rež. Clintas Eastwoodas). Sulauksime ir lietuviškos premjeros „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ (rež. Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus).

„Auksiniam gaubliui“ nuominuotame filme „Pyragas“ išvysime visai kitokią Jennifer Aniston, nei esame įpratę. Jokio glamūro – tik šiurkšti tikrovė. Čia ji vaidina kandžią ir piktą, tačiau stiprią moterį, po patirtos avarijos kenčiančią chronišką skausmą ir bandančią nepalūžti. Už šį vaidmenį kaip geriausia aktorė ji nominuota „Ekrano aktorių gildijos“ ir „Auksinio gaublio“ apdovanojimams, be to, tik per plauką nepateko tarp „Oskarų“ nominančių.

Sulauksime ir kino stebukladario T.Burtono juostos „Didelės akys“, pasakojančios tikrais įvykiais paremtą didžiulės sėkmės sulaukusios dailininkės Margaret Keane istoriją. Nežinoma tapytoja (akt. Amy Adams) sutinka žavų dailininką Valterį (akt. Christophas Waltzas), už kurio netrukus išteka. Deja, paaiškėja, kad jos svajonių princas tėra savanaudis apsišaukėlis, besigviešiantis žmonos paveikslų autorystės ir pinigų. Galiausiai ji ryžtasi kovoti dėl to, kas priklauso jai, bet tai nebus lengva. Penkiskart „Oskarui“ nominuota A.Adams ir du „Oskarus“ jau pelnęs Ch.Waltzas už šį filmą irgi nominuoti „Auksiniam gaubliui“. A.Adams jį pelnė, o C.Waltzą šįkart aplenkė Eddie Redmayne’as iš filmo „Visko teorija“.

Neabejotinai vienas stipriausių vasario filmų – biografinė karinė drama „Amerikiečių snaiperis“, gavęs net šešias „Oskarų“ nominacijas. Jis sukurtas pagal JAV armijos istorijoje geriausiu snaiperiu laikyto Chriso Kyle’o autobiografinę knygą. Nuo vaikystės elnius medžiojantis vaikinas (akt. Bradley Cooperis), pamatęs reportažą apie 1998 m. JAV ambasados sprogdinimą, įsirašo JAV laivyno savanoriu ir galiausiai tampa snaiperiu. Tai istorija apie karinių misijų ir grįžimų pas šeimą karuselę, kaskart paverčiančią jį vis didesniu prašalaičiu, ir sunkius moralinius pasirinkimus – žudyti, rizikuojant nušauti nekaltą, ar pastatyti į pavojų bendražygius.

Į šį filmą savo niūrumu panašus trileris „Juodoji jūra“ (rež. Kevinas Macdonaldas), pasakojantis apie povandeninio laivo kapitoną, surinkusį savo darbuotojus paslaptingam darbui – nuskendusio laivo paieškai. Sklinda gandai, kad jame turėtų būti daug aukso. Dalijamasi būtų po lygiai, vadinasi, tik laiko klausimas, kol kas nors sumanys sumažinti skaičių.

Pasiilgusiems komedijų galima rekomenduoti bent tris: lietuvišką su ryškiu vesterno atspalviu „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ (akt. Giedrius Savickas ir Marius Repšys), Matthew Vaughno režisuotą stilingą juostą „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ su daug britiško akcento ir Alejandro Gonzálezo Iñárritu filmą „Žmogus-paukštis“ su devyniomis „Oskarų“ nominacijomis.

Fantastikos mėgėjai sulauks filmų „Jupiterė. Pabudimas“ bei „Paieška“, pasiilgusieji erotikos – „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, o siaubo istorijų – „Lozoriaus efekto“. Netrūks filmų visai šeimai: pasirodys „Aviukas Šonas“, „Bitės Majos filmas“ ir „Enė“.

Vasaris ypatingas ir dėl svarbių kino pasaulio įvykių: vasario 4 d. – lietuviškieji „KINFO apdovanojimai“, 8 d. – 67-ieji Britų akademijos kino ir televizijos apdovanojimai (BAFTA), 22 d. – 87-oji „Oskarų“ teikimo ceremonija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...