2011 Gegužės 10

Daugiausiai uždirbantys kino aktoriai

veidas.lt

"Veido" archyvas
"Veido" archyvas
"Veido" archyvas

Pirmajame daugiausiai pernai uždirbusių kino aktorių penketuke – Leonardo DiCaprio, Mia Wasikowska ir |Johnny Deppas

Prestižinis leidinys “Forbes” kasmet sudarinėja pajamingiausių aktorių reitingus, kurie stipriai lemia jų ateities planus, sufleruoja prodiuseriams finansiškai sėkmingus vardus, bet ne visuomet susidraugauja su filmų kokybe ir išliekamąja verte.

Pirmoje vietoje, pagal 2010 m. rezultatus, be didesnės konkurencijos užmigo Leonardo DiCaprio, pasirodęs Martino Scorsese’s pasichologinėje misterijoje “Kuždesių sala” ir Christopherio Nolano protingame sapnų trileryje “Pradžia”.

Vien tik šis filmas (825 mln. JAV dolerių pajamos) jo sąskaitas papildė 59 mln. JAV dolerių honoraru. Tokio lygio aktoriai jau senokai nedirba už fiksuotą atlygį, bet renkasi rizikingesnį atsiskaitymo modelį ir susidera dėl atitinkamų procentų nuo bilietų pardavimo. Tai reiškia, kad aktorius tiki pasirenkamų vaidmenų kokybe.

“Titaniko” rekordų į elitinį Holivudo žvaigždyną atplukdytas L.DiCaprio iš tiesų turi išskirtinę uoslę ir gali dirbti su pačiais garsiausiais režisieriais. Jis daro išimtis tik M.Scorsese’i (jau keturi filmai), o tarp jų išbando sero Ridley Scotto, Edwardo Zwicko, Ch.Nolano, Samo Mendeso pasiūlymus.

Neseniai Leo baigė filmuotis nepailstančio 81-erių darbštuolio Clinto Eastwoodo biografinėje dramoje “Edgaras” apie FTB įkūrėjo ir pirmojo direktoriaus J.Edgaro Hooverio spalvingą gyvenimą, kai įtakingas pareigas einantis vyras neslėpė homoseksualios orientacijos ir mėgdavo viešumoje rodytis moteriškais drabužiais. Šis provokuojantis filmas sunkiai skinsis kelią į Lietuvos kino teatrus dėl platintojams nepalankios temos ir Petro Gražulio vėzdu mojuojamo įstatymo, bet “Edgaras” jau įrodė kitą dalyką – kad norint tapti pastebėtam aktoriui užtenka vieno išskirtinio vaidmens.

“Socialiniame tinklalapyje” brolius dvynius Winklevossus tobulai įkūnijęs Arnie Hammeris iš karto sulaukė C.Eastwoodo asmeninio skambučio su kvietimu atlikti J.E.Hooverio meilužio vaidmenį ir dar kelių karštų pasiūlymų.
Savo ruožtu L.DiCaprio jau išvyko į Australiją filmuotis Bazo Luhrmanno (“Mulen Ružas”, “Australija”) romantinėje dramoje “Didysis Getsbis” pagal Lietuvoje žinomo ir mėgstamo rašytojo F.Scotto Fitzgeraldo romaną.

Naujas veidas

Antroje vietoje netikėtai įsitaisė nesustabdomai populiarėjanti jaunosios kartos aktorė Mia Wasikowska, kurios neįprastą pavardę jau mintinai išmoko visi Holivudo funkcionieriai. Kai Australijoje užaugusi lenkų kilmės aktorė 2007 m. rudenį atvyko į Vilnių kurti svarbaus antrojo plano vaidmens tikrais įvykiais paremtoje karinėje dramoje “Pasipriešinimas”, jos biografijoje tebuvo keli televiziniai vaidmenys ir pasirodymai trumpametražiuose filmuose.

Tačiau po lietuviško krikšto E.Zwicko atrasta Mia pradėjo intensyviai dirbti bent dviejuose filmuose per metus.

Kritikams nepatikusi pasakiškoji 3D fantazija “Alisa Stebuklų šalyje” magiškai subūrė 1,03 mlrd. dolerių pajamas, ir pagrindinio vaidmens atlikėja tapo graibstomiausia žvaigždute.

Apdovanojimais apibertoje provokuojančioje komiškoje dramoje “Vaikams viskas gerai” (4 mln. dolerių biudžetas atsipirko 29 mln. dolerių pajamomis) M.Wasikowska puikiai susitvarkė su rimtesnėmis aktorinėmis užduotimis ir dar labiau sutvirtino savo galimybes. Neįtikėtina, bet per ketverius metus jaunoji talentė pasiekė tokį lygį, kad jau leidžia sau atsisakyti intriguojančių vaidmenų ir rinktis prabangesnius pasiūlymus. Artėjantį rudenį ją pamatysime Kanų festivalio programos “Ypatingas žvilgsnis” atidarymo filme “Nepailstantis” (rež. Gusas van Santas) ir nostalgiškai prisimenamo romano “Džeinė Eir” modernioje ekranizacijoje.

Kur pradingai, Johnny?

Toji pati “Alisa Stebuklų šalyje” nuo kritimo žemyn apsaugojo visuotinį merginų numylėtinį Johnny Deppą, kurį nuotaikingas pasiplaukiojimas trilogijoje “Karibų piratai” iš rimtų ir drąsių vaidmenų atlikėjo pavertė komerciniu uždarbiautoju ir pinigų kalviu.

Senąjį gerąjį J.Deppą, tikėkimės, pamatysime nuotykių dramoje “Romo dienoraštis” pagal kultinio rašytojo Hunterio S.Thompsono (“Baimė ir neapykanta Las Vegase”) romaną, kurio ekranizacija sunkiai skinasi kelią kino teatrų link ir jau antrus metus tūno montažinėje. Aktoriaus populiarumo dividentus kilstelės ir pagrindinis vaidmuo preciziškojo M.Scorsese’s muzikinėje 3D šeimyninėje misterijoje “Hugo kabaretas”.

Juodžiausias gyvenimo problemas įveikęs Robertas Downey jaunesnysis šiandien puikuojasi tarp daugiausiai uždirbančių elitinių aktorių. Komiksų didvyris Geležinis žmogus (2012 m. vasarą pasiutęs garbėtroška išradėjas sugrįš fantastiniame trileryje “Keršytojai”) ir fantastišką uoslę turintis Londono detektyvas Šerlokas Holmsas (kas gi nelaukia 2011 m. Kalėdoms pakuojamos Guy’aus Ritchie dovanos tęsinio?) prikėlė chameleoniškąjį aktorių iš užmaršties per pastaruosius ketverius metus.

Haris Poteris prieš vampyrišką meilę

Visa kino industrija laukia ir spėlioja, ką gi geba Hario Poterio akinius nusiėmęs ir burtų lazdelę stalčiuje palikęs Danielis Radcliffe’as. Iš tiesų finalinį 3D mūšį žadantis nuotykių epas “Haris Poteris ir mirties relikvijos. 2 dalis” (pirmoji serija surinko įspūdingus 955 mln. dolerių) krikštijama laukiamiausiu artėjančios vasaros pramoginiu reginiu, bet tikrasis Danielio potencialas paaiškės, kai jis pasirodys kituose filmuose, nesusijusiuose su fenomenaliąja “Poteriada”.

Prodiuseriai kol kas neskuba investuoti ir susilaiko nuo skambesnių pasiūlymų, o aktorius spėjo suvaidinti 2012 m. žiemai planuojamoje kuklaus biudžeto mistinėje siaubo dramoje “Moteris juodais drabužiais”.

Vampyriškos meilės sentimentais “Saulėlydyje” tiek ekrane, tiek realiame gyvenime suporuoti Robertas Pattisonas ir Kristen Stewart lyg tyčia kartu puikuojasi ir Holivudo žvaigždžių tope. Milijonus gerbėjų sugraudinusi jų meilės istorija finišuos dviem filmais “Brėkštančioje aušroje” 2011 m. ir 2012 m. rudenį, tačiau abu aktoriai nelaukia malonės. Jie jau dabar išnaudoja kiekvieną laisvą mėnesį intensyviems darbams su kitais režisieriais ir garantuotai aplenks ant šlovės šluotos pernelyg ilgai įmigusį D.Radcliffe’ą. Lietuvos platintojai kol kas veža R.Pattisono vaidmenis (“Prisimink mane”, “Vanduo drambliams”, premjeros laukiantis “Mielas draugas”), nes teoriškai būtent jis labiausiai traukia merginas ir moteris, o praktiškai įrodinėja, kad nenudegs atsikratęs vampyriškojo jaunystės eliksyro.

Azijos mušeikos transformacija

Savo kūno negailintis kung fu akrobatas Jackie Chanas spardo holivudinių niekšelių užpakalius jau gerą dešimtmetį, bet netgi kriminalinių komedijų trilogija “Piko valanda” neužtikrino jam finansinę sėkmę garantuojančio vardo. Įtakingiausi prodiuseriai jau spėjo jį nurašyti, kai 2010 m. vasarą nesutramdomas Jackie sulipdė sėkmingiausią hitą savo karjeroje: vos 40 mln. dolerių biudžeto nuotykių drama “Karatė vaikis” pasaulinėse gastrolėse parsidavė už 360 mln. dolerių.

Šie skaičiai ir “Forbes” ekspertų įvertinimas paspartins aktoriaus sugrįžimą į Holivudą, nes jis nuo užmaršties jau spėjo pasprukti į gimtąją Kiniją ir kepti ten bent po du naujus vaidmenis. Šią vasarą J.Chanas atmetinėja net pačius prabangiausius pasiūlymus, nes jam reikia užbaigti ambicingą epinę istorinę dramą “1911″ apie Kinijos Respublikos susikūrimą žlugus Čingų dinastijai. Jis pats finansuoja 30 mln. dolerių biudžetą asmeninėmis lėšomis, pats režisuoja ir pats atlieka pagrindinį dramatišką vaidmenį, kokį atliekant J.Chano dar niekas nematė. Rudens sezonui anonsuojamas filmas jau sukėlė ažiotažą, kaip pirmoji premjera, kuri tą pačią dieną numatoma Kinijoje ir JAV.

Lengvos “chaltūros” ar teisinga nuomonė?

Taip elgiasi “kietas riešutėlis” Bruce’as Willisas, skandalistas Nicolas Cage’as (23,5 mln. dolerių honorai už tris šiemet iššausiančius filmus ir jau parodytą “Piktą vairuotoją”), vien “chaltūrose” vaidinantis “Shindleris” Liamas Neesonas (“Nežinomas”, “Pagrobtoji”, “A komanda”, “Titanų susidūrimas” ir jo tęsinys) ir “Nesunaikinamais” pats save restauravęs Sylvesteris Stallone, kurie už gerą pinigą sutinka parduoti savo vardą eiliniams šlamšteliams. Jiems gresia tikimybė nuslysti amerikietiškais populiarumo kanalais, kaip nutiko amžinai jaunam atrodančiam, bet komercinę formulę pamiršusiam Tomui Cruise’ui.

Kultiniais Indianos Džounso ir Hano Solo vaidmenimis kino istorijoje pasižymėjęs Harrisonas Fordas ne veltui emigravo iš Los Andželo džiunglių į nuosavą rančą ir siuntė neigiamus atsakymus į daugelį pasiūlymų vaidinti stereotipinius herojus. Šią vasarą jis pasirodys fantastiniame vesterne “Kaubojai ir ateiviai” ir ištikimiausi gerbėjai bus pasiilgę seno, gerai išlaikyto H.Fordo, kaip subrandinto vyno.

George’as Clooney taip pat nustojo blaškytis tarp komercinių pasiūlymų ir renkasi tik tuos režisierius, kurie jam imponuoja. Jis sutinka vaidinti netgi sunkiai parduodamuose filmuose (“Amerikietis”, “Viskas ore”, “Fantastiškasis ponas Foksas”, “Vyrai, spoksantys į ožkas). G.Clooney labai rūpi, ką apie jį mano žiūrovai, kaip jis bus prisimenamas po dešimties metų ir kokiu jo palikimu domėsis būsimoji žiūrovų karta.

Avataro dividendai

Na, o turtingiausiu pasaulio režisieriumi pagal honorarų statistiką galėtų didžiuotis nenuverstas pasaulio karalius Jamesas Cameronas, kuriam 14 metų investicijos ir eksperimentai “Įsikūnijime” baigėsi 248 mln. dolerių uždarbiu. Bendros “Įsikūnijimo” pajamos pasiekė net 2,78 mlrd. dolerių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...