2011 Kovo 21

Apklausa

Daugiau nei pusė gyventojų savo daugiabučių renovuoti nenori

veidas.lt

Kad ir ką šnekėtų premjeras Andrius Kubilius ar aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, daugiabučių renovavimo bumo šiemet tikrai nebus. Taip mano daugiau nei 95 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų. Tai paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos.
Kad šiaip jau gera daugiabučių renovavimo idėja Lietuvoje visiškai sukompromituota, liudija ir atsakymai į antrąjį apklausos klausimą, ar jūs pats norite, kad būtų renovuotas daugiabutis namas, kuriame gyvenate. “Pasirodo, pusė respondentų nenori, kad jų namas būtų renovuotas, ir teigia, kad tai visiškai ekonomiškai neapsimoka. Pageidaujančiųjų renovacijos tėra tik 15,2 proc. O 17,4 proc. apklaustųjų pasirinko atsakymą “Kita”. Dauguma jų sutinka, kad renovacija iš esmės reikalinga, tačiau nesutinka su dabartinėmis sąlygomis. Respondentai reikalauja, kad ir valstybė savo lėšomis prie to prisidėtų”, – teigia “Prime consulting” direktorius Saulius Olencevičius.

Ar jūs tikite, kad šiemet Lietuvoje prasidės daugiabučių namų renovavimo bumas? (proc.)

Ne, netikiu    77
Renovavimas vyks kaip ir iki šiol, po keliasdešimt namų per metus    18,2
Taip, tikiu    4,2
Nežinau / neturiu nuomonės    0,6

Ar jūs pats norite, kad būtų renovuotas daugiabutis namas, kuriame gyvenate? (proc.)

Ne    50,4
Kita    17,4
Taip    15,2
Ne dabar, o vėliau, kai tam pasiruošime ir sukaupsime daugiau lėšų    10,2
Gyvenu ne daugiabutyje    5,8
Nežinau / nesakysiu    1

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. kovo 14–16 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. jonas jonas rašo:

  mums neapsimoka renavuot,nes plitinis puse metro storio,per sienas vejas nepucia,tik langai brokuoti plastikiniai neatitinka lietuvos klimato,ar mestrai nemoka pagamint ir beto keli namai renavuoti po 5m. jau sutrukineja atsilupia

 2. tikras lietuvis tikras lietuvis rašo:

  Straipsnio pavadinimas klaidina: ne nenori, o bijo, nes neturi tam lėšų.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...