2011 Rugsėjo 27

Stanislovas Šriūbėnas

Daugiabučių renovacija buksuoja

veidas.lt

sriubenas

Į “Veido” klausimus atsako aplinkos viceministras Stanislovas Šriūbėnas.

VEIDAS: Kodėl tik dabar baigtas atnaujinti pirmasis daugiabutis namas pagal JESSICA finansinį modelį, nors apie šią iniciatyvą paskelbta dar 2009 m.?
S.Š.: Gal nereikėtų taip akcentuoti, kad tai pirmasis daugiabutis, nes pagal pirmąją renovacijos programą jau renovuota 370 pastatų. O JESSICA, antroji renovacijos programa, realiai pradėjo veikti pernai kovą. Nuolat atsiranda įvairiausių trukdžių ir tai stabdo darbus: užtrunka, kol paskolas teikiantys bankai surenka informaciją apie gyventojus ir įsitikina, kad jie tikrai mokūs, be to, juk renovacijos procesą organizuoja ir paslaugas savo lėšomis perka patys gyventojai.
VEIDAS: Ar tokiais tempais Lietuva suspės iki 2020 m. panaudoti renovacijai skirtą europinę paramą – dar maždaug 800 mln. Lt?
S.Š.: To ir siekiame – visuose regionuose vyksta didžiulis darbas aiškinant gyventojams renovacijos naudą, kad tai padeda sumažinti šilumos suvartojimą nuo 40 iki 60 proc.
VEIDAS: Ar dar įmanomas renovacijos programos proveržis, o gal ši idėja jau galutinai žlugusi?
S.Š.: Tikimės, kad procesas pajudės valstybinę paramą renovacijai padidinus dar 15 proc. Siūloma tam panaudoti lėšas, gautas už parduotus klimato taršos leidimus. Taip bendra kompensacija galėtų siekti iki 50 proc.
Šioks toks judėjimas yra: vis dėlto jau renovuota per trys šimtai namų, 116 daugiabučių namų gyventojai yra pateikę dokumentus, 14 rengia projektus. Aišku, tokie tempai netenkina. Tačiau viskas priklauso nuo pačių gyvenojų. Galbūt šiemet, jei šiluma stipriai pabrangs, žmonės susipras. Reikia suvokti, kad kito kelio nėra: arba renovuojame, arba mokame didžiules sąskaitas už šildymą, – kas gali pasiūlyti kitą variantą?
VEIDAS: Ar ketinama atsižvelgti į ES klimato komisarės C.Hedegaard siūlymą renovuoti ne gyventojų, o įmonių lėšomis?
S.Š.: Taip, tokie variantai svarstomi. Bet lenkai, vokiečiai tiek daug daugiabučių namų renovavo vien todėl, kad ten nemažai jų buvo neprivatizuotų. Lietuvoje – kita situacija.

Kiek planuota ir kiek renovuota namų
Planuota    Renovuota
2004–2009 m.
10 000    344
2010 m.
2000    36
2011 m.
200    95–105*

*Išankstiniai duomenys
Šaltinis: “Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra”

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...