2011 Gruodžio 17

Daugelis lietuvių pamiršta pailsinti sielą

veidas.lt


Psichologai tvirtina, kad daug be poilsio dirbant gresia fizinis ir psichinis išsekimas. Be to, pervargus daroma klaidų, aplenkia naujos idėjos, pritrūksta racionalaus požiūrio į problemas. Tad visiems bent trumpam būtina sustoti.

Daugeliui verslininkų, įmonių vadovų, o vis dažniau ir eiliniams darbuotojams net uždarius darbo kabineto duris nepavyksta pamiršti rūpesčių, neišspręstų problemų. Tačiau paskendus rutinoje nelengva rasti kūrybišką sprendimą, be to, neatitrūkstant nuo kasdienės veiklos atbunka žvilgsnis, todėl sunku objektyviai vertinti situaciją.
Kaimo turizmo sodybos „Jazz Hotel“ savininkas, pirtininkas Nikolajus Aleksejevas sako, kad norint kitomis akimis pažvelgti į rengiamą projektą, verslo plėtrą ar sudėtingą problemą užtenka vos parai pakeisti aplinką. Pavyzdžiui, perkelti biurą ant ežero kranto. Kai pro langus stebi raibuliuojančių ežero bangelių ir saulės spindulių žaismę, matai raminamai mojančius meldus, o šalia židiny spragsi malkos, net įsisenėjusių įmonės rūpesčių sprendimai tarsi ateina savaime. O vakare pasilepinus pirtimi ir specialiomis vanojimo procedūromis energijos nestinga visą mėnesį.

Ypatinga aura – sukurta gamtos

„Mieste gyvenančius žmones įsukęs didžiulis tempas, per dieną jie gauna milžinišką kiekį informacijos, kurios pavargęs protas nepajėgia apdoroti ir tinkamai sudėlioti. Taip gyventi ir jaustis gerai labai sunku, jeigu bent kartais trumpam nesustoji. Jau vis daugiau žmonių supranta, kad pakeitus aplinką ir ištrūkus iš miesto triukšmo kelis kartus padidėja darbo našumas ir produktyvumas“, – įsitikinęs N.Aleksejevas.
Penkerius metus savo sodyboje priimdamas įvairių įmonių kolektyvus, ponas Nikolajus pastebėjo, kad čia posėdžiaudami, rengdami seminarus ir konferencijas žmonės bendrauja neįsitempę, nesusikaustę, neskuba, todėl ir idėjų gimsta daugiau nei oficialioje aplinkoje.
„Atvažiuoja ne tik dideli kolektyvai, bet ir keturių ar dešimties žmonių kompanijos aptarti darbo reikalų. O štai „Omnitel“ komanda tokius išvažiuojamuosius posėdžius rengia kasmet. Atvyksta jau kaip į namus“, – džiaugiasi „Jazz Hotel“ šeimininkas. Ir priduria, kad aplinką, kurioje lengva atsipalaiduoti ir pabėgti nuo rutinos, sukūrė pati gamta.
Nuo Vilniaus vos 26 kilometrus nutolusi, pušyno ir Meduvio ežero supama sodyba tarsi alsuoja ramybe. Ypatingą aurą kuria tai, kad „Jazz Hotel“ įsikūręs Tarpupių kaime – tarp dviejų Meduvio ežero intakų ir Luknos upės. Jau pati vieta tarp upių suteikia žmogui jėgos ir stiprybės.
„Gamta čia įkvepianti ir unikali, todėl daugiau niekuo svečių nesistengiame nustebinti. Suteikiame galimybę pajusti gamtos teikiamą komfortą – tai, ko jiems trūksta mieste. Todėl pas mus seminarus, pobūvius rengia ne tik įmonių kolektyvai – aplinka puikiai tinka ir vestuvėms, jubiliejams, krikštynoms švęsti“, – sako N.Aleksejevas.
Įrenginėdami sodybą šeimininkai išnaudojo viską, ką duoda gamta: lauko akmenis, stambius rąstus. Iš natūralių statybinių medžiagų buvo pastatyta pirtis, vasaros pobūvių salė, išgrįsti takai. Be to, architektas Gediminas Gaivenis sodybą suprojektavo taip, kad ji tarsi susilieja su gamta. Štai ant ežero kranto statant pirtį medis, trukdęs priepirčiui, nebuvo nukirstas. Atvirkščiai, įkomponuotas į statinį. O pati pirtis įkasta į kalną.

Po pirties tarsi naujai gimęs

Tradicinėje lietuviškoje dūminėje pirtyje taip pat daug akmens ir medžio. O ponas Nikolajus savo svečius dažniausiai pats vanoja ir atlieka kitas pirties procedūras. „Žmonės šiandien dažnai serga, juos kamuoja įvairios lėtinės ligos, nes pamirštama, kad reikia pailsinti ne tik kūną, bet ir sielą. O tam bene geriausiai tinka pirties procedūros. Kad žmogus gerai atsipalaiduotų, reikia jį vanoti 40 minučių ąžuolinėmis arba beržinėmis vantomis. Ant suolo gulinčius svečius ne tik išvanoju, bet ir masažuoju rankomis jų pėdas“, – pasakoja „Jazz Hotel“ savininkas ir pirtininkas.
Po tokių procedūrų N.Aleksejevas svečią visada pasveikina su gimtadieniu, nes žmogus būna tarsi naujai gimęs. Mat išprakaitavus atsiveria odos poros, o vanta padeda išvalyti visus nešvarumus iš kūno bei sielos.
„Išvanotas žmogus dažniausiai nieko nesako, tik šypsosi kaip kūdikis. Tačiau paskui dar visą mėnesį energija liejasi per kraštus, jis jaučiasi gyvybingas ir kupinas idėjų. Labai dažnai verslininkai prieš vykdami darbo reikalais į užsienį, likus trims keturioms valandoms iki skrydžio lėktuvu, užsuka pasimėgauti šia procedūra. Mat pastebi, kad atsipalaidavus pirtyje jiems kur kas geriau sekasi bendrauti, susikaupti, racionaliau galvoti“, – svečių pojūčius atskleidžia ponas Nikolajus.
Beje, kaimo turizmo sodyboje „Jazz Hotel“ galima atsipalaiduoti ne tik pirtyje, bet ir vasarą plaukiojant katamaranu, šokinėjant ant batuto, šaudant lankais. Žiemą smagu lėkti per mišką keturračiais arba per užšalusį ežerą – sniego motociklais. O šiais metais svečių laukia Lietuvoje dar retai siūloma pramoga – pasivažinėjimas šunų traukiamomis rogėmis po mišką ar ant ežero.

Pušyno ir Meduvio ežero apsupta sodyba „Jazz Hotel“ nuo Vilniaus nutolusi vos 26 kilometrus

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...