2011 Sausio 21

Energetika

Daugėja avarijų šalies elektros ūkyje

veidas.lt

Praėjusiais metais šalies elektros ūkyje įvyko dvigubai daugiau avarijų nei 2009-aisiais.

2010 metais Lietuvos elektros sistemose įvyko net 17 didelių avarijų (užpernai – tik aštuonios), žuvo dešimt žmonių, tūkstančiai gyventojų buvo likę ne tik be elektros, bet ir be šilumos, o nuostoliai, kuriuos dengia mokesčių mokėtojai, siekia apie 10 mln. litų, penktadienį praneša dienraštis “Lietuvos rytas”.

“Energetikos bendrovėms vadovauja anksčiau nieko bendra su elektra neturėję žmonės. Nieko keista, kad daugėja avarijų”, – kalbėjo Lietuvos energetikos instituto tarybos pirmininkas akademikas Jurgis Vilemas.

“Šitiek avarijų elektros ūkyje, kiek jų buvo pastarąjį pusmetį, neprisimenu. Manau, taip yra todėl, kad naujieji energetikos kompanijų vadovai tiesiog nesigaudo technologijose. Negana to, kai kas iš jų net dirbtinai ieško diversantų ar kenkėjų”, – kalbėjo Energetikos inspekcijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Miškinis.

Praėjusių metų pabaigoje Energetikos inspekcija kreipėsi į elektros tiekėjus prašydama skubiai imtis priemonių situaciją gerinti. “Dabartinė situacija kelia pavojų visam elektros tiekimo patikimumui šalyje”, – įsitikinęs V.Miškinis.

Manoma, kad didžiausios avarijos elektros sistemoje galėjo kilti dėl nepakankamai kvalifikuotų darbuotojų kaltės arba atsainios įrenginių priežiūros.

Skirstomųjų tinklų bendrovė “Lesto” aiškina, kad avarijų ir skaudžių nelaimių pastaruoju metu padaugėjo ir dėl masinių atleidimų – praėjusiais metais iš viso darbo neteko apie 500 Rytų skirstomųjų tinklų (RST) ir VST darbuotojų.

Visagine, pasirodo, nėra netgi budinčio dispečerio. Kai miesto tinklus praėjusių metų pabaigoje iš “Visagino energijos” perėmė bendrovė “Lesto”, taupant lėšas tokio darbuotojo buvo atsisakyta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...