2013 Sausio 08

Darbuotojo ištikimybės rebusas: ką daryti darbdaviui?

veidas.lt


Atsižvelgiant į emigracijos mastus, prognozes apie darbingo amžiaus žmonių skaičiaus mažėjimą ir nuolat vykstantį darbuotojų judėjimą darbo rinkoje, darbdaviams kyla ne tik darbo jėgos suradimo, bet ir kompetentingų darbuotojų lojalumo iššūkis.
LR Ūkio ministerijos tyrimo duomenimis, net 28 proc. darbuotojų jaučia silpną motyvaciją pasilikti ir dirbti įmonėje, kurioje šiuo metu dirba.
Gyvybės draudimo ir pensijų fondų bendrovės „AVIVA Lietuva“ ekspertų teigimu, įmonių vadovai dar dažnai nesusimąsto apie galimybę darbuotojui kaip skatinimą suteikti finansinį įrankį, kurio pagalba galima kaupti kapitalą ir tuo pačiu jaustis finansiškai saugesniems sveikatos sutrikimų ir mirties atveju.
„Gyvybės draudimas savaime negali pakeisti atlyginimo pakėlimo, tačiau gali tapti itin geru papildomu lojalumo skatinimo įrankiu. Pavyzdžiui, verslininkas prie atlyginimo pakėlimo, investavęs į darbuotojo gyvybės draudimą, naudojasi valstybės teikiamomis mokestinėmis lengvatomis gyvybės draudimo įmokoms ir taip sukuria didesnę pinigų vertę“ ,- teigia „AVIVA Lietuva“ vadovė Asta Grabinskė.
Bendrovės ekspertų skaičiavimais, įmonės savininkui pasirinkus trisdešimties metų biuro darbuotojo gyvybės draudimą ir už jį per mėnesį mokant 150 litų, po 15 metų darbuotojas savo sąskaitoje turėtų sukaupęs jau virš 32 tūkst. litų kapitalą, jį galėtų toliau kaupti investuojant arba išsiimti. Tie patys 150 litų, kuriuos darbdavys kas mėnesį kaip skatinimą darbuotojui papildomai mokėtų prie atlyginimo, po 15 metų, atskaičius mokesčius, sukurtų tik 15 tūkst. litų naudą.
„Socialiai atsakingas verslas gyvybės draudimo pagalba turi puikią progą ne tik „įdarbinti“ darbuotojui mokamus papildomus pinigus, bet ir sukurti įrankį, kuris bent finansiškai amortizuotų ligos ar netekties keliamas problemas. Tokiu būdu naudą jaučia ne tik darbdavys, darbuotojas, bet ir artimiausia dirbančiojo aplinka“ ,- sako A.Grabinskė.
Įmonės finansų analitikų skaičiavimais, 31-erių metų administracijos darbuotojas, kuris uždirba vidutinį mėnesinį darbo užmokestį, 2171 Lt prieš mokesčius, dėl plaučių uždegimo ligoninėje praleidęs 15 darbo dienų, su darbdavio (dvi pirmos ligos dienos) ir SoDros ligos pašalpa mėnesio pabaigoje gautų 202 litais mažesnį atlyginimą nei įprasta. Kitu atveju, jei darbdavys būtų investavęs į darbuotojo gyvybės draudimą, tai mėnesio gale į savo sąskaitą darbuotojas gautų 1117 litų daugiau nei kiekvieną mėnesį.
Remiantis „AVIVA Lietuva“ 2012-ųjų metų klientų statistika, dažniausiai į darbuotojų gyvybės draudimą investuoja logistikos, transporto ir gamybos srityse dirbančios lietuviško kapitalo įmonės, vidutiniškai bendrovė savo darbuotojams aprausti per mėnesį išleidžia 971 litus.
„AVIVA Lietuva“ priklauso didžiausiai Jungtinėje Karalystėje, antrai Europoje ir šeštai pagal dydį pasaulyje gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo grupei „AVIVA“. Iš viso įmonė „AVIVA Lietuva“, kuri veiklą Lietuvoje pradėjo 2001 metais, aptarnauja 216 tūkst. klientų – tai yra kas šeštas dirbantis Lietuvos gyventojas. Gyvybės draudimo klientų įmonė turi 47 tūkst., pensijų fondų 169 tūkst.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. info Lietuvos žemė info Lietuvos žemė rašo:

  Visiems visiems visiems

  Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti žemės ūkio sklypus.

  Išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams.
  Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes …
  Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas.

  Registracija:
  tel. 8 698 02118
  pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt

 2. Aviva klientas Aviva klientas rašo:

  Meluoja Aviva.Geriausiu atveju darbuotojas gaus tiek kiek imokejo darbdavys.O jei atsiguls i ligonine ir nori gauti pinigu darbuotojas turi buti papildomai apdraustas medicininiu draudimu.O kas ji nupirks,nuolaidos kaip gyvybes draudimui nera…Jei darbuotojas isdirbs tik 2-4 metus darbdavys negaus jokiu nuolaidu ir atsiims is Avivos 30-50 proc. ka imokejo.Ar ne geriau kaip GB ,jei isdirbsi iki metu galo gausi papildomai pvz.150lt.kas menesi prie atlyginimo.Jei iseisi anksciau negausi(nebus ismoketa).Po 15 metu ko verti bus 30000lt.?Infliacija vidurkis 2-3rpoc. kas metai,tai 30000lt. po 15 metų lygu 20000lt(grubiai).O jei fondas uzdirbs -15 proc.pajamu mokestis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...