2010 Gegužės 18

Darbas

Darbuotojai skundžiasi psichologine darbdavių prievarta

veidas.lt

Išankstiniais Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, Lietuvos įmonėse šių metų sausio-gegužės mėnesiais įvyko 13 mirtinų (pernai tuo pačiu metu – 18) ir 38 sunkūs (tiek pat ir pernai) nelaimingi atsitikimai darbe. Palyginti su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, žūčių darbe sumažėjo beveik 28 proc.

Iš jau ištirtų nelaimių darbe aišku, kad pusė mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyko atliekant pavojingus darbus – kertant mišką, dirbant su savaeigiais krautuvais, esant elektros srovės pavojui, dirbant grūdų sandėliavimo talpoje. Dažniausia žūčių priežastis – darbai netinkamai organizuoti ar vykdyti.

Skundų, pranešimų ir paklausimų srautas šiais metais išryškino naujas vyraujančio nusiskundimų pobūdžio tendencijas. Tradiciškai Valstybinė darbo inspekcija gaudavo daug skundų dėl darbo sutarties vykdymo ir darbo užmokesčio mokėjimo pažeidimų. Šiais metais daugėja nusiskundimų dėl darbo ir poilsio laiko režimo pažeidimų: suminio darbo laiko, pertraukų suteikimo, atostogų suteikimo pagrindų.

Vis daugiau gaunama darbuotojų nusiskundimų dėl darbdavio psichologinės prievartos ir mobingo reiškinio jų darbo vietose.

Kinta ir nelegaliai dirbusių asmenų procentas. Jų ypač sumažėjo didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje, autoservisuose, o išaugo statyboje – daugiau nei trečdaliu, viešbučiuose ir restoranuose – daugiau nei per pusę, žemės ūkyje – beveik trečdaliu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...