2010 Gruodžio 10

Darbo rinka

Darbo vietos Lietuvoje – vis nesaugesnės

veidas.lt

Praėjusią savaitę Biržuose metalo apdirbimo įmonės teritorijoje sprogdamas katilas nusinešė net trijų įmonės darbuotojų gyvybes. Pasak Valstybinės darbo inspekcijos vadovo Mindaugo Plukto, tai taupymo pasekmė, mat įmonė naudojo savadarbį katilą. “Iš viso šiemet užregistravome jau 47 mirtinus atsitikimus darbe. Pernai per visus metus jų buvo 49. Įvertinus sunkmečiu sumažėjusį darbų mastą, mažesnį darbuotojų skaičių, matyti, kad darbo vietos tampa vis nesaugesnės”, – teigia jis.

“Iš tiesų darbų sauga ne tokia pigi, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes tai ne vien tik šalmą uždėti darbuotojui. Jeigu įmonėje iki šiol nieko blogo nenutiko, linkstama manyti, kad bent per sunkmetį lėšų darbo saugai skirti apskritai neverta. Šiandien nesaugiausios darbo vietos yra tose įmonėse, kurios patiria didžiausius finansinius sunkumus”, – sako kunsultacinės darbų saugos kompanijos “Sabelija” vadovas Tadas Šatkauskas. Anot jo, nutraukdami darbų saugos užtikrinimo sutartis, nemažai verslininkų žada prie jų grįžti tik pagerėjus ekonominei situacijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...