2010 Balandžio 20

Pensijos

Darbietis siūlo mirusio žmogaus pensiją mokėti partneriui

veidas.lt

Seimo Darbo partijos frakcijos narys Jonas Pinskus siūlo suteikti galimybę mirusiųjų asmenų sutuoktiniams, kurie santuokoje gyveno daugiau negu 10 metų — pasirinkti ar gauti mirusiojo asmens gautą pensiją, ar našlių pensiją. Šiuo metu galiojantis įstatymas tokios galimybės nenumato.

„Praktikoje taip susiklosto, kad šeimoje, auginančioje vaikus, dažniausiai dirba vyras, o vaikų priežiūra paliekama žmonai. Todėl žmonai eilę metų nedirbant, negaunant atlyginimo jai ir pensija priskaičiuojama mažesnė. Mirus pagrindiniam šeimos maitintojui (vyrui), sutuoktinei tenka gyventi iš nedidelės pensijos. Įvertinus minėtas aplinkybes, siūloma nustatyti, kad vienam sutuoktiniui mirus, likęs sutuoktinis galėtų pasirinkti ar gauti savo ir našlių pensijas, ar gauti mirusiojo sutuoktinio pensiją“, — sako J. Pinskus.

Parlamentaras tikisi, kad priėmus šį įstatymo projektą, bus žymiai pagerinta pensinio amžiaus Lietuvos gyventojų materialinė padėtis. Šiuo metu Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas numato, kad mirus vienam iš sutuoktinių, likęs sutuoktinis gali gauti našlių pensiją.

„Dabartinė valdžia tiesiog tyčiojasi iš pensininkų: pensijos mažinamos, o mokesčiai už komunalines paslaugas tik didėja. Sutuoktinio praradimas pensinio amžiaus žmonėms yra labai skaudus smūgis, todėl šia pataisa mes siekiame nors iš dalies palengvinti tokių žmonių gyvenimą“, — sako Seimo narys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...