2011 Balandžio 17

Politika

“Darbiečiai” sostinėje įgalioti derėtis su R.Alekna ir A.Zuoku

veidas.lt

Sekmadienį posėdžiavusi Darbo partijos taryba sostinės “darbiečius” dėl valdančiosios koalicijos sudarymo įgaliojo derėtis su konservatoriumi Raimundu Alekna ir nepriklausomų kandidatų koaliciją į Vilniaus tarybą atvedusiu Artūru Zuoku.

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas sostinėje norėtų matyti A.Zuoko bloko, konservatorių bei “darbiečių” koaliciją, tačiau sako turintis mažai vilčių, kad A.Zuokas ir R.Alekna sutars dirbti kartu.

“Tai būtų idealiausias variantas – A.Zuokas, konservatoriai ir Darbo partija. Bet, tiesą sakant, aš jau prarandu viltį, kad tokia koalicija įmanoma. Todėl mes savo partijos narius įpareigojame derėtis su abiem, ir kuriems pavyks surinkti aritmetinę daugumą, visų pirma, su tais ir kalbėsimės”, – BNS sakė V.Uspaskichas.

Jis tvirtino, jog griežta Darbo partijos sąlyga – kad mero postas atitektų arba R.Aleknai, arba A.Zuokui, ir jokiu būdu “tvarkiečiams” ar lenkams.

Po Darbo partijos tarybos buvo išplatintas pranešimas, kuriame griežtai atmesta galimybė “tiesiogiai derėtis su partija “Tvarka ir teisingumas”, kaip nepatikimais partneriais, bei su Lenkų rinkimų akcija”, tačiau “darbiečiai” neprieštarautų šių partijų atstovų buvimui vienoje ar kitoje valdančiojoje daugumoje.

“Mūsų sąlyga, kad meras būtų arba A.Zuokas, arba R.Alekna, ir nebūtų jokių kombinacijų, kai merais siūlomi mandatų mažiau taryboje turintys “tvarkiečiai” ar V.Tomaševskio blokas”, – sakė V.Uspaskichas.

Darbo partija dalyvaudama koalicijoje norėtų gauti vicemero ir savivaldybės administracijos direktoriaus arba dviejų jo pavaduotojų postus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Vilniaus miesto skyrių sueiga yra pritarusi iniciatyvai sostinėje koaliciją sudaryti su “darbiečiais”, “tvarkiečiais” ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio Valdemaro Tomaševskio bloku.

Oponuojantį bloką kuriantis A.Zuoko judėjimas koaliciją formuotų su socialdemokratais, Rusų aljansu ir “darbiečiais”.

Be Darbo partijos atstovų valdančiosios koalicijos sostinės savivaldybės taryboje negali sudaryti nei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su Lietuvos lenkų rinkimų akcija, nei A.Zuoko koalicija.

Per vasario pabaigoje vykusių savivaldos rinkimų daugiausia – 12 vietų – gavo A.Zuoko ir Vilniaus koalicija. 11 mandatų gavo Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicija “Valdemaro Tomaševskio blokas”, dešimt – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, aštuonis – Darbo partija, po penkis – Lietuvos socialdemokratų partija bei partija “Tvarka ir teisingumas”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...