2015 Gruodžio 14

Naujosios sekretoriato vadovės darbas – premjero darbotvarkė

veidas.lt

BFL

3 klausimai Premjero Algirdo Butkevičiaus sekretoriato vadovei Agnei Račkauskytei

– Kaip atrodo premjero sekretoriato vadovės darbo diena, kokios jūsų funkcijos?

– Pagrindinė Ministro Pirmininko sekretoriato funkcija yra sudaryti premjero darbotvarkę. Aš esu atsakinga už jo vizitus į rajonus, derinu susitikimus, surenku išsamią informaciją apie planuojamus renginius, išsiaiškinu, kas tiksliai juose vyks. Taigi mano darbas daugiausia yra premjero darbotvarkė ir visa tai, kas su ja susiję. Sekretoriate turiu 6 pavaldžius darbuotojus, vadovauju jiems, paskirstau užduotis.

Sudėtingiausia yra suvaldyti didelį informacijos srautą, sukurti visą komunikacijos schemą ir užtikrinti, kad informacija „vaikščiotų“. Tenka bendrauti ir su Vyriausybės kanceliarijos darbuotojais, ir su premjero patarėjais bei padėjėjais, tad kontaktų yra pakankamai daug. Į mano pareigas taip pat įeina ir premjero laiškų su užrašu „asmeniškai“ skaitymas.

Nelabai žinau, koks anksčiau buvo šios pareigybės aprašas, bet funkcijos, manau, išliko tos pačios.

– Ar sutinkate, kad premjero sekretoriato vadovo postas išsiskiria savo įtaka? Kodėl jūs nusprendėte pasirinkti šias pareigas?

– Turbūt labiau pasirinkau ne aš, bet premjeras pasirinko pasiūlyti šį darbą man. Tačiau mane visada traukė organizacinis darbas, ilgai dirbau šalia politikų ir manau, kad turiu pakankamai kompetencijos. Kadangi 10 metų dirbau Seime, tiesiog norėjosi pamatyti ir kitos svarbios valdžios institucijos darbą, todėl ir priėmiau šį pasiūlymą.

Bet drįsčiau paprieštarauti dėl įtakos. Vis dėlto sprendimus priima Ministras Pirmininkas, o sekretoriato vadovo darbas yra tiesiog surinkti kuo išsamesnę informaciją. Todėl manau, kad kalbos apie įtaką yra perdėtos. Sekretoriato vadovas turi užtikrinti, kad visa informacija pasiektų premjerą, nes būtent jis turi apsispręsti. Todėl kažkoks informacijos filtravimas būtų nepriimtinas.

– Jūsų pirmtakė Džiuljeta Žiugždienė pasitraukė dėl įtarimų, kad Utenos meras socialdemokratas Alvydas Katinas galbūt reikalavo kyšio jos naudai. Ar ši istorija nekelia problemų jums?

– Nesu niekaip su ja susijusi ir nenorėčiau to kaip nors vertinti. Tai būtų neetiška. Tikrai neturiu pakankamai informacijos, kad galėčiau pasakyti savo nuomonę.

Seniai dirbu šalia politikų, tad tikrai ne kartą mačiau atvejų, kurie įrodo, kad norint dirbti šioje srityje reikia turėti stiprią odą, būti pasirengusiam, kad gali būti apipiltas ne pačia geriausia materija ir ne visada pelnytai. Todėl esu nusiteikusi, kad visko gali atsitikti, bet pati dėl savęs esu tikra. Tiek, kiek nuo manęs priklauso, stengsiuosi tokių dalykų išvengti. Bet, deja, tai priklauso ne tik nuo manęs.

 

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...