2013 Balandžio 19

Darbai, gyvuojantys mažiau nei dešimt metų

veidas.lt


Sparti technologijų pažanga per pastarąjį dešimtmetį ne tik atnešė į mūsų gyvenimą iki tol sunkiai įsivaizduotų dalykų, tokių kaip „Facebook“, išmanusis telefonas ar mobiliosios programėlės, bet ir gerokai pakeitė darbo rinką. Tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse atsirado tokių darbo vietų, kurių prieš dešimtmetį net nebūtum sugalvojęs.
Personalo paieškos ir atrankos įmonės „Indigroup“ vadovas Karolis Blaževičius teigia, kad šiuo metu Lietuvoje labai populiarūs ir daug uždirba vartotojo sąsajos dizaineriai, atsakingi už tai, kad vartotojams būtų patogu naršyti interneto portaluose, rasti informaciją ir t.t. Tokių specialistų mūsų šalyje pradėta ieškoti maždaug prieš ketverius metus. O prieš trejus aktyviai susidomėta mobiliųjų programėlių kūrėjais, kurių tikslas – supaprastinti informaciją, skirtą mobiliajam įrenginiui, nes per kompiuterį matomame interneto puslapyje būna kur kas daugiau pasirinkimo galimybių, reklamos ir t.t. „Anksčiau „Nokia“ programinė įranga buvo gana nepaslanki, o kai atsirado „Android“ ir „Apple“ operacinė sistema „iOS“, mobiliųjų programėlių kūrėjai tapo paklausūs“, – komentuoja K.Blaževičius.
Britų leidinys „Guardian“ nurodo dar daugiau naujų darbų, atsiradusių per pastarąjį dešimtmetį, – pavyzdžiui, socialinės žiniasklaidos vadybininko, kuris atsakingas už visą įmonės komunikaciją „Facebook“, „Twitter“ tinkluose ar „YouTube“ svetainėje ir per socialinę žiniasklaidą stengiasi padidinti įmonės žinomumą. Kiti mažiau nei dešimt metų gyvuojantys darbai – zumbos, lotynų šokių įkvėptos šokių ir kūno rengybos programos, trenerio, taip pat žaliojo patarėjo, kuris vartotojams padeda namuose ar versle įsidiegti energiją taupančius sprendimus, bei vėjo fermų inžinieriaus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...