2013 Balandžio 02

Dar vienas iššūkis šiai valdžiai: Lietuvos gyventojai nenori euro

veidas.lt


Dabartinė Vyriausybė išsikėlė tikslą eurą Lietuvoje įvesti 2015 m. Tačiau šis uždavinys jai taps tikru iššūkiu, nes labai daug Lietuvos gyventojų euro nenori arba nori, kad jis būtų įvestas dar negreitai.

Kaip paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios apklausos, vos 7,2 proc. apklaustųjų temano, kad euras litą turėtų pakeisti kuo greičiau, dar 11,6 proc. pasisako už euro įvedimą, bet ragina neskubėti. Tačiau daugiau nei penktadais respodentų įsitikinę, kad Lietuvai euro apskritai nereikia įsivesti, o net 37 proc. mano, kad euro įvedimą mūsų šalyje reikėtų kaip įmanoma pavėlinti.
Pasiteiravus, kada Lietuvai būtų naudingiausia įsivesti eurą, tik 10,8 proc. atsakė, kad tai galėtų būti 2014–2016 m. Visi kiti pasisakė už daug vėlesnį laikotarpį, o net du penktadaliai siūlė eurą Lietuvai įsivesti po 2020 m. Taigi tokiam žmonių nusistatymui įveikti Vyriausybei ir Lietuvos bankui prireiks daug pastangų.

Ar norėtumėte, kad Lietuvoje litą kuo greičiau pakeistų euras? (proc.)

Ne, euro įvedimą Lietuvoje reikėtų kaip įmanoma pavėlinti    37
Lietuvai euro apskritai nereikia įsivesti    21
Man tas pats    15,2
Taip, bet skubėti nereikėtų    11,6
Taip, ir kuo greičiau    7,2
Geriau, kad viskas liktų kaip dabar: litas susietas su euru, mes siekiame įsivesti eurą, bet geriau, kad įsivestume negreitai    5,4
Nežino / Neturi nuomonės    2,6

Kada Lietuvai būtų naudingiausia įsivesti eurą? (proc.)

Po 2020 m.    39,2
Euro Lietuvai įsivesti nereikėtų, nes ši valiuta išgyvena dižiulę krizę    22,6
2018–2020 m.    14,4
2017 m.    10,2
2014 m.    7,6
Nežino / Neturi nuomonės    2,8
2015 m.    1,8
2016 m.    1,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. kovo 25–27 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. tiesiog tiesiog rašo:

  lietuviai tiesiog NIEKO nenori..Tikri Vingių Jonai, duok alaus, degtinėlės ir gana. Jiems viskas dzin.. Nei dirbti,nei kurti, nei geriau gyventi. Kol visi bomžos nepabuvos Londone, neišbandys ten esamos Valstybės paramos sistemos, kaip kad vakar išreklamavo “Emigrantų’ laida per LTV, tol niekas nepasikeis. Tiesiog britai yra dižiausi naivuoliai, tikėdami, kad į bomžyną lietuvius atveda ištikusi žmogų kokia nors nelaimė.O kad tai jau tapę jų gyvenimo būdu, jie nesugeba suprasti, nes tiki žmogaus žmogiškumu, tiki tuom kas jiems pasakojama..

 2. to tiesiog to tiesiog rašo:

  Tai jeigu nenori, tai kokiems velniams to reikia. Na aš nenoriu vyno, tai ir negeriu.
  Va valdžiai kažkodėl norisi to euro. Tai tegul ir turi tą eurą. Bankuose jų yra.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...