2010 Rugpjūčio 31

Pensijos

Dalis pensijos iš valstybės biudžeto gali būti mokama jau 2012 m.

veidas.lt

Dalies pensijos mokėjimas iš valstybės biudžeto gali būti perkeltas jau 2012 metais, tuo pačiu metu turėtų mažėti ir “Sodros” įmoka, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

“2012-ieji būtų realu, jeigu pavyks atlikti visus darbus”, – antradienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Donatas Jankauskas.

Anot jo, jei bus tiksliai suskaičiuota ir apsispręsta, kokia dalis pensijos yra perkeliama į bendruosius mokesčius, atitinkamai turėtų mažėti socialinio draudimo įmokų dalis.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė birželį teigė, jog numatoma iš “Sodros” į valstybės biudžetą perkelti vadinamąsias solidarumo, arba bazinės pensijos išmokas. Tačiau sprendimai dar bus priimti.

Po reformos socialinio draudimo dalies, skirtos pensijai, tarifas būtų gerokai mažesnis nei dabartinis, ji būtų mokama iš “Sodros” biudžeto, o vadinamoji nacionalinė pensija (dabartinė bazinė pensija) būtų finansuojama iš valstybės biudžeto.

Senatvės pensiją Lietuvoje sudaro dvi dalys: pagrindinė ir papildoma. Pagrindinė pensijos dalis lygi 110 proc. valstybinės socialinio draudimo bazinės pensijos ir yra vienoda visiems asmenims, turintiems būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą, o jo neturintiems ji proporcingai mažinama.

Būtinasis pensijų draudimo stažas senatvės pensijai gauti – 30 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...