2011 Vasario 23

Politika

D.Kreivys turi įsiklausyti į prezidentės nuomonę

veidas.lt

Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginamas trauktis iš pareigų ūkio ministras Dainius Kreivys turi įsiklausyti į šalies vadovės nuomonę, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

“Be tų teisinių dalykų – ką atsakys Vyriausioji tarnybinės etikos komisija – yra ir politinė atsakomybė, politinis aspektas, nes ministras yra politikas, ir politikui turbūt visiškai yra kitokie reikalavimai nei valstybės tarnautojui. Ministras turėtų įsiklausyti į valstybės vadovės nuomonę šioje situacijoje”, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė I.Degutienė.

I.Degutienė ir D.Kreivys priklauso Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams.

“Tai yra jaunas, protingas žmogus, kuris tuo labiau sako, kad “nesu įsikibęs kėdės”. Jis turėtų padaryti teisingą sprendimą. Ministras turi pats gerai pamąstyti, gerai įvertinti, bet svarbiausia – įvertinti valstybės vadovės nuomonę ir sprendimą ir priimti politinį sprendimą”, – kalbėjo ji.

Tuo metu premjeras Andrius Kubilius gina D.Kreivį ir teigia, kad dėl jo ateities su politikais ir prezidente bus tariamasi kitą savaitę, po savaitgalį vyksiančių savivaldos rinkimų.

Seimo pirmininkė išsiskyrusias jos ir premjero pozicijas sako esant dėl “skirtingo vertinimo kampo”.

“Kiekvienas turime savo nuomonę ir skirtingu kampu vertiname. Aš vertinu per politinės atsakomybės prizmę, gerbiamas premjeras vertina per dalykinius, teisinius dalykus”, – žurnalistas Seime vėliau sakė parlamento vadovė.

“Kalbant apie teisinius dalykus arba dalykiškai, į ką premjeras daugiau ir atkreipia dėmesį, aš tikrai nesu ta vertintoja, kuri galėtų pasakyti, ar ministras yra pažeidęs viešuosius ir privačius interesus, ar tai yra įvairių suinteresuotų grupių, kurioms nepatinka ministro veikla, puolimas, tačiau aš kalbu apie politinį vertinimą ir politinę atsakomybę”, – pabrėžė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė taip pat sakė neįsivaizduojanti, kaip Vyriausybėje gali dirbti ministras, neturintis prezidentės pasitikėjimo, ir sakė iš D.Kreivio besitikinti, jos žodžiais, teisingo sprendimo.

“Aš nelabai įsivaizduoju praktiškai, kaip ministras toliau galėtų dirbti Vyriausybėje, jeigu valstybės vadovė, kuri kartu su Vyriausybe yra atsakinga už veiklą valstybėje, išreiškė nepasitikėjimą ir sako, kad jam reikia atsistatydinti. Aš neįsivaizduoju, būdama politikė, kaip aš galėčiau likti tame poste ir dirbti kartu su prezidente”, – kalbėjo I.Degutienė.

Prezidentė praėjusį antradienį pareiškė nepasitikinti D.Kreiviu. Ji tokią poziciją išsakė viešojoje erdvėje iškilus abejonėms, jog D.Kreivys supainiojo viešuosius ir privačius interesus skirstydamas Europos Sąjungos (ES) paramą.

Pirmadienį šalies vadovės atstovas Linas Balsys tvirtino, kad, prezidentės nuomone, ūkio ministras yra politiškai susikompromitavęs ir trukdo dirbti Vyriausybei.

Pats ministras, pasak jo patarėjos, laikosi pozicijos dirbti toliau.

I.Degutienė teigia, kad D.Kreivio istorijos nereikia sieti su būsimu žmonių pasirinkimu per savivaldos rinkimus.

“Ne D.Kreivys kandidatuoja į savivaldybę, tačiau kiekvienas miestas, rajonas turi savo kandidatus. Nenorėčiau sutapatinti šios vyriausybiniame, valstybiniame lygmenyje esančios situacijos su savivaldos rinkimais, tikrai du absoliučiai skirtingi dalykai, (…) nematyčiau kažkokių didelių sąsajų”, – kalbėjo ji.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...