2017 Sausio 24

Svarbiausi įvykiai

D.Bradauskas atleistas

veidas.lt


Dainoras Bradauskas atleistas iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pareigų. Finansų ministras Vilius Šapoka priėmė tokį sprendimą, kai galimą D.Bradausko tarnybinį nusižengimą tyrusi Finansų ministerijos komisija pasiūlė VMI viršininkui skirti griežčiausią tarnybinę nuobaudą.

Nustatyta, kad D.Bradauskas šiurkščiai pažeidė tarnybines, teisines, etines ir moralines normas, naudodamasis savo tarnybine padėtimi, teikė draudžiamą skleisti informaciją apie mokesčių mokėtojus, privačiai derino VMI veiksmus su suinteresuotomis verslo struktūromis, veikė „MG Baltic“, „Vilniaus prekybos“ interesų naudai.

Pavyzdžiui, tuo metu, kai VMI vykdė koncerno „MG Baltic“ ir jo akcininkų patikrinimą, D.Bradauskas susitikinėjo su koncerno viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu ir aptarinėjo mokesčių vengimo schemas, kitus su mokestiniu patikrinimu susijusius klausimus. Šiuose pokalbiuose, kaip teigiama paskelbtoje komisijos ataskaitoje, D.Bradauskas buvo nemandagus, vartojo daug necenzūrinių žodžių, žargoną („dedam skersą“, „pacherinau“, „prišugalinau“), būdamas įstaigos vadovas, elgėsi neprofesionaliai ir rodė aiškią nepagarbą aukščiausio lygio valstybės politikams, pareigūnams, valstybės institucijoms („Guogai papą čiulpia“), demonstravo savo, kaip VMI vadovo, galias ir galimybes („aš nebijau nieko“, „su darbiečiais, su paksistais aš dabar biškį juos už konkolų paėmęs“).

Finansų ministras V.Šapoka sakė dėl Bradausko veiksmų jaučiantis „svetimą gėdą“, o štai pats D.Bradauskas savo kaltę neigia ir įtaria susidorojimą.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...