2011 Vasario 11

Prekyba

Cukrų brangina panikuojantys pirkėjai

veidas.lt

Šiomis dienomis pirkėjai cukrų iš lentynų krauna ne į pirkinių krepšelius, o į vežimėlius.

Neseniai grikių kainų šuolį išgyvenę vartotojai šįkart cukraus kainų prognozes priėmė labai rimtai ir iš anksto pradėjo rūpintis cukraus atsargomis, penktadienį rašo dienraštis “Kauno diena”.

Prekybos tinklo “Maxima LT” atstovė Lina Muižienė informavo, kad cukraus paklausa smarkiai išaugo trečiadienį – pardavimas buvo 40 proc. didesnis nei įprastą prekybos dieną.

Pasak jos, niekas neplanuoja, kad kilogramas cukraus brangs iki 6 litų, nes nėra pagrindo kainai dvigubėti – cukraus tiekėjai jau pranešė, kad kilstels kainą, tačiau kilogramas cukraus galutiniam vartotojui kitą savaitę brangs ne daugiau kaip iki 10 proc.

Prekybos tinklo “Iki” atstovo Valdo Lopetos teigimu, nuo metų pradžios dėl cukraus trūkumo rinkoje tiekėjai jo kainą jau yra padidinę apie 10 proc., tačiau naujų pranešimų apie kainos kėlimą nėra. Tokios informacijos neturi ir prekybos tinklas “Rimi”.

Lietuvos cukraus gamintojai taip pat nežada esminių pokyčių. Pasak “Arvi cukrus” komercijos direktoriaus Ryčio Morozovo, cukraus kaina šiek tiek kyla nuolat ir jis brangsta kaip visa kita žemės ūkio produkcija.

“Dėl prastesnio cukrinių runkelių derliaus cukraus nepasigaminta tiek, kad būtų perteklius. Taip pat Lenkijos gamintojai šiuo metu pristabdė pardavimą mūsų rinkoje, todėl kainos kyla. Visi cukraus gamintojai ir perpardavinėtojai laukia vasaros sezono, kai cukraus pardavimas būna didžiausias, ir didelius kiekius jo laiko sandėlyje”, – dėstė pašnekovas.

Paniką tarp cukraus pirkėjų pasėjo žinia apie prastą cukranendrių derlių svarbiausiose cukraus tiekimo šalyse – Brazilijoje ir Australijoje. Tačiau iš šios situacijos ketina pasipelnyti Indija – ji jau paskelbė apie 3,5 mln. tonų didinamą cukraus gamybą.

“Prastas cukranendrių derlius neturėtų gąsdinti Europos ir Lietuvos vartotojų”, – sakė Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vedėjas Albertas Gapšys.

Pasak jo, cukrinių runkelių derlius nebuvo kritiškai mažesnis, smarkiai nepakito ir cukraus kaina Londono biržoje. Šiuo metu tona cukraus kainuoja 746 JAV dolerius, tai reiškia, kad kilogramas cukraus kainuoja apie 1,8 lito. “Man atrodo, kad kažkur ir kažkas stipriai užsiima saviveikla naudodamiesi situacija”, – mano A.Gapšys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...