2011 Sausio 26

“Čili” tinklą krečia tikrintojai

veidas.lt

Tikrintojai tapo nuolatiniais svečiais “Čili” grupei priklausančiuose restoranuose. Taip jie reaguoja į grupėje dirbančių žmonių skundus, bet pripažįsta esantys bejėgiai prieš verslininkų gudrybes, rašo dienraščiai “Vilniaus diena” ir “Kauno diena”.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pernai yra gavusi penkis skundus iš skirtinguose miestuose įsikūrusių “Čili kaimo” ir “Čili picos” restoranų darbuotojų. Skųstasi dėl viršvalandžių, darbo ir poilsio laiko organizavimo. VDI Piliečių prašymų tyrimo ir analizės skyriaus vedėjo pavaduotojos Irinos Tanukevičienės teigimu, toks skundų skaičius nėra didelis, turint omenyje tinklo dydį ir jame dirbančių žmonių skaičių.

“Šie skundai nepasitvirtino. Tačiau nustatėme pažeidimų dėl sveikatos saugos. Nurodėme įgyvendinti šešis reikalavimus”, – teigė ji.

Anot jos, darbuotojų skundus dėl darbo laiko įrodyti sunku.

“Viena vertus, dėl to, kad darbuotojai nenori teikti informacijos. Kita vertus, mūsų inspektoriai, siekdami nustatyti darbo laiko pažeidimus, restorane apsilanko ryte ir vakare. Kai grįžtama vakare, viskas būna sutvarkyta taip, kad tikrai nekiltų įtarimų, jog kas nors dirba per ilgai ar ne savo laiku”, – sakė I.Tanukevičienė.

Bendrovės “Čili Holdings” valdybos pirmininkas Dainius Kalina pripažino, kad “Čili” restoranuose žmonės dirba ir puse etato, ir visu, ir tik ketvirčiu. Anot jo, įmonei priklausantys restoranai nuolat tikrinami.

“Nebuvo mėnesio, kad į mūsų restoranus nebūtų atėję kokie nors tikrintojai. Patikros vyksta nuolat, bent kartą per savaitę sulaukiame tikrintojų, ir ne tik iš Darbo inspekcijos, bet ir Mokesčių inspekcijos, Priešgaisrinės apsaugos, Veterinarijos tarnybos ir taip toliau”, – aiškino D.Kalina.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Leo Leo rašo:

    Ir maisto kokybe vis blogyn ir blogyn


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...