2010 Spalio 14

Gelbėjimo operacija

Čilėje iškelti visi angliakasiai

veidas.lt

Paskutinis iš vienoje užgriuvusioje Čilės kasykloje įstrigusių kalnakasių trečiadienio vakarą buvo iškeltas į paviršių – ši operacija džiaugsmingai užbaigė 69 dienas trukusią dramą, kuri buvo prikausčiusi pasaulio dėmesį.

Iki šiol po kalnakasybos avarijos dar niekam taip ilgai nebuvo pavykę išgyventi po žeme.

Kalnakasių brigadininkas Luisas Urzua (Luisas Ursua), padėjęs savo vyrams neprarasti savitvardos tuojau po avarijos, kai jie bijojo, jog įstrigo visam laikui, buvo sklandžiai iškeltas iš daugiau nei 600 metrų gylio.

22,5 valandos trukusi gelbėjimo operacija buvo užbaigta stebėtinai greitai ir be jokių incidentų.

Paskutinį iš 33 šachtininkų iškeltą brigadininką pasitiko džiūgaujanti apie 2 tūkst. žmonių minia.

“Tegyvuoja Čilė!” – skandavo jie, kai paviršiuje pasirodė gelbėjimo kapsulė ir L.Urzua, ant kurio šalmo tebešvietė prožektorius.

Gelbėtojai atidarė kapsulės duris ir apkabino vyrą, kuris anksčiau pareiškė paliksiantis požeminę slėptuvę tik saugiai evakavus visus kitus kalnakasius.

Gelbėtojai laikė iškėlę plakatą su užrašu ispanų kalba: “Misija baigta.”

L.Urzua šypsojosi, kai žmonės skandavo šūkius, braukė džiaugsmo ašaras ir mojavo raudonos, mėlynos ir baltos spalvos Čilės vėliavomis.

Ši kalnakasių grupė po avarijos išbuvo įstrigusi po žeme rekordinį laiką.

“Perduodu jums pamainą ir tikiuosi, kad taip niekada nebenutiks, – pareiškė Čilės vėliava apsisiautęs brigadininkas, glėbesčiuodamasis su susijaudinusiu šalies prezidentu Sebastianu Pinera (Sebastianu Pinjera). – Didžiuojuosi, kad esu čilietis”.

“Padarėme, ko laukė visas pasaulis, – pridūrė L.Urzua. – 70 dienų, per kurias mes taip sunkiai kovojome, nenuėjo veltui. Turėjome stiprybės, išlaikėme dvasią; norėjome kovoti, norėjome kovoti dėl savo šeimų, ir tai buvo didingiausia”.

Prezidentas jam atsakė: “Po viso šito nebesate tie patys ir ši šalis nebėra tokia pati. Jūs teikėte įkvėpimą. Eikit, apkabinkit savo žmoną ir dukrą”.

L.Urzuai stovint šalia, S.Pinera pradėjo giedoti Čilės nacionalinį himną, kurį iškart pasigavo minia.

Gelbėtojai pranoko visus išankstinius apskaičiavimus. Pareigūnai iš pradžių sakė, kad kalnakasiai gali būti išgelbėti tik per maždaug keturis mėnesius, tačiau ši drama baigėsi po 69 parų ir maždaug 8 valandų.

Išgręžus evakuacijos šulinį, planuota, kad žmonių iškėlimo operacija iš viso truks 36-48 valandas, tačiau pradėjus darbus, viskas vyko sparčiau, o visi kalnakasiai saugiai atidūrė paviršiuje per 22 valandas 37 minutes.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...