2011 Birželio 16

Chodorkovskis nenori eiti į prezidentus

veidas.lt

BFL

Buvęs naftos bendrovės “Jukos” vadovas Michailas Chodorkovskis pareiškė, kad neturi prezidento ambicijų.

“Kaip atsakingas pilietis ir Rusijos patriotas aš turiu poreikį dalyvauti savo šalies visuomeniniame gyvenime. Bet balotiruotis į prezidentus aš niekada nesirengiau ir nesirengiu”, – sakė M. Chodorkovskis interviu agentūrai “Bloomberg”, kurio tekstas ketvirtadienį cituojamas buvusio “Jukos” vadovo advokatų tinklalapyje.

M. Chodorkovskis, atsakydamas į klausimą, kas gali tapti prezidentu 2012 metais, skeptiškai atsiliepė apie rinkimų sistemą Rusijoje.

“Prezidentu turi tapti tas, kurį išrinks Rusijos liaudis. Bet kadangi tikrų rinkimų Rusijoje nėra, taps juo tas, kuriam leis valdžios kontroliuojama administracinė rinkimų mašina. Galbūt tai bus vienas ir tas pats žmogus. Bet mes to nesužinosime”, – pažymėjo jis.

Kaip sakė buvęs “Jukos” vadovas, tikimybė, kad kitu valstybės vadovu taps dabartinis prezidentas Dmitrijus Medvedevas arba premjeras Vladimiras Putinas didesnė nei alternatyvinio kandidato išrinkimas į šį postą.

“Technologiškai valdžia tai gali padaryti – laiko dar yra. Bet aš nelabai tikiu šiuo scenarijumi”, – pridūrė jis.

Į klausimą, kas galėtų būti alternatyvinis kandidatas, M. Chodorkovskis atsakė: “Kai valdžia turi televizijos ir rinkimų sistemos monopoliją – bet kas”.

“D. Medvedevas – gana patyręs juristas. Jam būdinga mėginti atkurti bent teisinę sistemą šalyje pagal kanoninius pavyzdžius. Bet visi jo norai atsiremia į suvaržymus, susijusius su asmeniniais įsipareigojimais V. Putinui, bei ir savo, mano nuomone, pernelyg didelį atsargumą. Galbūt, jeigu bus išrinktas antrajam laikotarpiui, D. Medvedevas sugebės įveikti šiuos suvaržymus”, – mano M. Chodorkovskis.

“Jeigu į prezidento postą sugrįš V. Putinas, jo asmeninių įsipareigojimų “komandai” tik padaugės. O jie jau tapo dideliu stabdžiu šaliai”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...