2013 Sausio 04

Chirurgui teko Darbo partijos gelbėjimo rato vaidmuo

veidas.lt


Naujasis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žada šioje srityje skalpelio nesigriebti ir priimti kuo nuosaikesnius sprendimus.

Sąmojingas ar arogantiškas, medikas virtuozas ar nevykėlis?
Iš prezidentės Dalios Grybauskaitės gavęs saldainį naujasis švietimo ir mokslo ministras 53-ejų metų Dainius Pavalkis pats pretenduoja tapti… saldainiu žiniasklaidai. Nors dalis kolegų medikų apibūdina jį kaip turintį sveiką humoro jausmą optimistą, kiti peikia, kad jis arogantiškas, nežinantis elementarių mandagumo taisyklių, pacientus kabinete priiminėjantis sėdėdamas ant stalo, visiškai nemokantis bendrauti gydytojas, nuolat „pamaloninantis“ – „ar dar gyva? Maniau, kad jau numirei“ – stiliaus replikomis. Jis jau pirmą pokalbio minutę pradeda tujinti. Bet jei tai netrikdo, greitai pajunti bendravimo malonumą – išgirsti ne valdininko-politiko-roboto, o savito žmogaus mintis.
Nevienareikšmiškai D.Pavalkis vertinamas ir kaip chirurgas. Pats save jis apibūdina taip: „Ekspertu save laikyčiau storosios žarnos chirurginių ligų gydymo srityje, ypač storosios žarnos vėžio. Manau, tiesiosios žarnos vėžio operacijas atlieku geriau nei vidutinis mano specialybės atstovas. Geru gydytoju mane daro neapsimetinėjimas nei prieš ligonį, nei prieš ligą ir tai, kad nebandau perimti Dievo vaidmens. O būti geru gydytoju trukdo gal tik didelis krūvis ir darbo apimtys.“
„Savo srities virtuozas“, „profesoriui tikrai yra ko pavydėti – tai medicininių sugebėjimų, diagnozavimo tikslumo ir auksinių rankų“, „savo srities profesionalas, vienas geriausių storosios žarnos vėžio chirurgų Lietuvoje“ , „jeigu norite greičiau numirti, kreipkitės į Pavalkį. Tikrai padės! 100 % garantija + susimokėta padori suma negrąžinama!“, „arogantiškas kyšininkas“ – taip prieštaringai interneto svetainėje www.pincetas.lt D.Pavalkis vertinamas pacientų.
Beje, nors anoniminių pacientų vadinamas kyšininku, D.Pavalkis – vienas mažiausiai turto užgyvenusių šešioliktosios Vyriausybės ministrų. Ketvirtas nuo galo iš keturiolikos ministrų su 306,8 tūkst. Lt vertės turtu esantis D.Pavalkis, deklaruodamas 2010 m. turtą, nurodė turįs privalomo registruoti turto, verto 193 tūkst. Lt, vertybinių popierių, juvelyrikos ir meno dirbinių, vertų 84 tūkst. Lt, ir 31 tūkst. Lt santaupų. Šiek tiek įspūdingiau atrodo jo valdomo nekilnojamojo turto sąrašas. Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamais duomenimis, naujasis švietimo ir mokslo ministras turi butą Vilniuje, sklypą prestižiniame Žaliakalnio mikrorajone Kaune, o grafoje „Gyvenamieji namai ar namų dalys, sodo nameliai“ įrašyti objektai Žaliakalnyje ir Kietaviškėse Elektrėnų rajone.

Po partijas nelakstė
“Darbiečių” vadovauti Švietimo ir mokslo ministerijai deleguotas D.Pavalkis politiko karjerą pradėjo ne šioje partijoje. Jis buvo Naujosios sąjungos (socialliberalų) partijos narys, jos sąraše 2008 m. kandidatavo į Seimą, o 2011 m. dalyvavo savivaldybių tarybų rinkimuose. Po nesėkmingų rinkimų socialliberalams, kaip savarankiškai partijai, išnykus – įsiliejus į Darbo partijos gretas, su jais „darbiečių“ sąrašą papildė ir D.Pavalkis.
Taigi klaidžiojančiu partiniais labirintais siekiant sau naudos ar posto šio ministro tikrai nepavadinsi. Beje, jo pavardės nebuvo Darbo partijos kandidatų sąraše į Seimą per rinkimus spalį. Buvęs socialliberalas prisimintas tik prezidentei išbrokavus senųjų “darbiečių” pretendentus vadovauti švietimui ir mokslui. Taigi galima sakyti, kad D.Pavalkis Darbo partijai labiau reikalingas ir naudingas, nei partija jam.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/prognozes-2013 internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...