2014 Liepos 19

Carlosas Šakalas: SSRS slaptųjų tarnybų ir islamo terorizmo grandis

veidas.lt


Nuo 2001-ųjų rugsėjo 11-osios išpuolių prabėgus trylikai metų pasaulis vėl susiduria su sistemingu organizuotų grupuočių grasinimu ir nenuspėjamo smurto naudojimu, nukreiptu prieš civilius gyventojus.

Šį kartą jis vyksta mūsų pašonėje. Pagrindinė problema, kad Rytų Ukrainoje siautėjančių Rusijai prijaučiančių vietinių ir Maskvos atsiųstų kariškių ideologija neaiški. Nors jie deklaruoja kovą už “tradicinės vertybes”, “susijungimą su Rusijos Federacija” ir neapykantą “supuvusiems Vakarams”, šių teroristų braižas aiškiai probolševikinis. Taigi galima sakyti, kad per trylika metų nuo religija paremto terorizmo mes vėl grįžtame prie kairiųjų vykdomo anarchistinio ekstremizmo.
Taip pat niekur nedingo ir džihado ekstremizmas – tą rodo įvykiai Sirijoje ir bręstantis pilietinis karas Irake. Čia vertėtų prisiminti religinio ir anarchistinio terorizmo legendą – Ilichių Ramirezą Sanchezą, geriau žinomą Carloso Šakalo pravarde.
Jis buvo eilinė kūdikių bumo (“baby boomer”) kartos, marksizmo-leninizmo ir maoizmo ideologijų suklaidinta Vakarų jaunuomenės siela, kuri visą savo teroristo karjerą aktyviai dalyvavo palestiniečių ir žydų konflikte. Ir tai visiškai nesusiję su antisemitizmu.
Illichius kovojo palestiniečių pusėje: vykdė jų operacijas, rėmė juos pinigais bei ginklais ir sukūrė būtent tuos teroristinius metodus, kuriuos perėmė “Al Qaeda” bei kitos islamo džihadą vykdančios organizacijos.
Dėl jo tiesioginės ir netiesioginės kaltės žuvo beveik pusantro tūkstančio žmonių, ir dabar jis kali Prancūzijoje.
Kas jis? Brutalus galvažudys, KGB ir “Stasi” marionetė ar kovotojas už palestiniečių laisvę? O gal romantiškas revoliucionierius?

Bolševikinis auklėjimas
I.R.Sanchezas gimė 1949 m. spalio 12 dieną Venesueloje, marksistinių pažiūrų inteligentų šeimoje. Illichiaus tėvas, teisininkas Jose Altagracia Ramirezas-Navas, nepaisydamas žmonos noro suteikti krikščionišką vardą ir gerbdamas Vladimirą Leniną, suteikė naujagimiui Illichiaus vardą.
Šeimoje ši tradicija buvo tęsiama, ir dar du po Carloso gimę skirtingų lyčių vaikai toje šeimoje buvo pavadinti Lenino ir Vladimiro vardais.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 282014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-28-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...