2010 Lapkričio 02

Kęstutis Auryla

CAA direktorius dėl “Star1″ gaus papeikimą

veidas.lt

Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktoriui Kęstučiui Aurylai už tarnybinius nusižengimus susisiekimo ministras Eligijus Masiulis skirs tarnybinę nuobaudą – papeikimą.

Tokiu būdu bausti CAA vadovą ministrui rekomendavo K. Aurylos darbą tikrinusi ministerijos komisija. Savo išvadas komisija grindė vadovaudamasi spalį atlikto CAA veikos audito rezultatais, šalies teisės aktais ir K. Aurylos paaiškinimais.

Tarnybinį partikrinimą atlikusi komisija konstatavo du pagrindinius teisės aktų pažeidimus.

CAA nevykdė įsakymo, pagal kurį kompanijos lėktuvo tikrinimas perone ir maršrute turi būti atliekamas ne mažiau nei vieną kartą per 3 mėnesius. Audito metu buvo nustatyta, jog 2010 m. oro vežėjo patikrinimus skrydžio metu ir perone CAA atliko vieną kartą per 8 mėnesius.

Vykdant patikrinimus 2009 m. gruodį ir 2010 m. gegužę CAA konstatuodavo, kad UAB “Star1 Airlines” finansinė padėtis neprastėja. Tačiau šį faktą pagrindžiančių dokumentų ministerija negavo. CAA Skrydžių priežiūros skyriaus vedėjo paaiškinimu, inspektoriai patikrinimų metų nevertina finansinių ataskaitų ir kitų dokumentų, kadangi neturi šios srities žinių. Ministerijos komisija negavo įrodymų, kad CAA UAB “Star1 Airlines” finansinę padėtį vertino realiai ir tinkamai.

“Įmonės finansinė būklė gali būti tiesiogiai susijusi su galimais skrydžių saugos pažeidimais, gali signalizuoti, būti kriterijumi, sprendžiant dėl įmonės patikrinimų dažnio, siekiant išvengti skrydžių saugos pažeidimų”, – rašoma komisijos sprendime.

CAA darbuotojai viešuose pareiškimuose yra teigę, kad tikrinti oro vežėjų finansinės padėties ES teisės aktai neįpareigoja. Ministerijos komisija pažymėjo, kad minėtas reikalavimas yra įtvirtintas Lietuvos teisės aktuose ir tai neprieštarauja ES teisės aktams.

Generalinė prokuratūra Susisiekimo ministerijos prašymu jau pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl “Star1 Airlines” veiklos. Ministerijos Licencijavimo komisijai kilo abejonių dėl aviakompanijos teiktų finansinių ataskaitų, pagal kurias įmonė šiemet dirbo pelningai, patikimumo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...