2011 Sausio 18

Politika

Č.Juršėnas nesiskolino iš kanceliarijos kasos

veidas.lt

Seimo narys socialdemokratas Česlovas Juršėnas sako nesiskolinęs iš Seimo kanceliarijos kasos, rašo “Lietuvos žinios”.

Teisiama buvusi Seimo kasininkė Regina Petkelienė praėjusią savaitę teisme užsiminė, kad Č.Juršėnui iš Seimo kanceliarijos kasos buvo paskolinta 9 tūkst. litų. Šiuos pinigus esą paėmusi Finansų departamento vadovė Danutė Petrauskienė.

“Šito tikrai nebuvo. Esame seni pažįstami, drauge dirbome nuo Vytauto Landsbergio laikų. Kažkoks proto užtemimas moteriškei”, – buvusios kasininkės kaltinimus atmetė Č.Juršėnas.

Seimo vicepirmininkas stebėjosi, kodėl linksniuojama tik jo pavardė, nors teisiamoji tvirtino, kad tarp mėgėjų skolintis valdiškų pinigų būta ir daugiau parlamentarų.

“Kur tie kiti? Susidaro įspūdis, jog mėginant įpainioti kitus stengiamasi pridengti savo darbus”, – aiškino Č.Juršėnas.

Teismo posėdyje R.Petkelienė taip pat prasitarė, kad 2 tūkst. litų kasai liko skolingas ir buvęs Seimo kancleris Arvydas Kregždė.

“Dievaži, neprisimenu tokio dalyko. Gal man parodys skolos raštelį ar kokį kitą dokumentą, tuomet galvosiu, ką daryti”, – teigė A.Kregždė.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Vilma Gužaitė pripažino, kad R.Petkelienė per ikiteisminį tyrimą minėjo ne tik Č.Juršėno, bet ir kitų Seimo narių pavardes. Tačiau prokurorė nesutiko jų atskleisti, motyvuodama prasidėjusiu teisminiu bylos nagrinėjimu.

Anot V.Gužaitės, teisiamoji sakė, kad patys Seimo nariai niekada į ją tiesiogiai nesikreipdavo. Pageidavimus pasiskolinti vienokią ar kitokią sumą esą perduodavo per Finansų departamento vadovę D.Petrauskienę.

Dvi svarbiausios kanceliarijos finansininkės, paskui kurias tįsta įtarimų dėl aplaidaus darbo šleifas, pirmadienį perkeltos į žemesnes pareigas. Seimo kancleris Jonas Milerius, kuris, pasak teisiamos buvusios kasininkės, taip pat skolindavosi iš kasos, pranešė, kad Finansų departamento vadovė D.Petrauskienė ir jos pavaduotoja Dalė Špakauskienė pačios pasiprašė perkeliamos į kitą darbą.

2009 metų liepą Seimo kanceliarijos kasoje pasigedus daugiau kaip 440 tūkst. litų, kasininkė R.Petkelienė buvo apkaltinta iššvaisčiusi per 370 tūkst. litų. Tuos pinigus ji esą perleido savo draugei, buvusiai Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterei Olgai Goluskaitei, o dar beveik 70 tūkst. litų pasisavino. R.Petkelienės ir O.Goluskaitės byla šiuo metu nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...