2011 Sausio 18

Politika

Buvęs VSD vadovas A.Pocius nesutinka, kad jis vertas drausminės atsakomybės

veidas.lt

Buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Arvydas Pocius sako, kad prokurorų, tyrusių buvusios VSD vadovybės bendradarbiavimą su CŽV, teiginiai apie drausminės atsakomybės požymius pareigūnų veikloje neatitinka tikrovės.

A.Pocius teigia ketinantis prašyti leidimo susipažinti su bylos duomenimis ir užsimena, jog gali imtis ir tolesnių veiksmų, nors aiškiai jų neįvardija.

“Aš manau, neatitinka tikrovės tie teiginiai apie drausminės atsakomybės kažkokius požymius. Tie požymiai nėra įvardinti”, – BNS sakė šiuo metu advokato praktika besiverčiantis A.Pocius.

Jis pabrėžė nesusipažinęs su prokurorų tyrimo medžiaga.

Prokuratūros pranešime spaudai teigiama, kad “Mečio Laurinkaus, Arvydo Pociaus ir Dainiaus Dabašinsko darbinėje veikloje yra drausminio nusižengimo požymių”, tačiau tyrimas nutraukiamas suėjus senaties terminui.

“Aš esu susipažinęs tik su viešu Generalinės prokuratūros pranešimu apie nutrauktą šią bylą, todėl iš jo teksto man yra visiškai neaišku, kas šioje byloje buvo tiriama ir kokia pagrindinė išvada buvo padaryta dėl mistinio vadinamojo kalėjimo, kurio iš tikrųjų, mano įsitikinimu, nebuvo”, – kalbėjo buvęs saugumietis.

“Visiškai nesuprantama, apie kokius senaties terminus kalbama tame pranešime, kaip ir visiškai neaiškūs yra Generalinės prokuratūros pranešime esantys teiginiai apie mano neva buvusius akivaizdžius drausminės atsakomybės požymius, susijusius su tarptautiniu bendradarbiavimu su strategine NATO partnere Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir pačia tarnyba”, – dėstė A.Pocius.

Jis tvirtino manantis, kad turi teisę susipažinti su nutarimu nutraukti bylą, nes viešai paminėta jo pavardė.

A.Pocius sakė norintis susipažinti su “tais bylos duomenimis, kurie turėtų patvirtinti faktines aplinkybes apie tai, su kokio konkretaus turinio informacija ir kada aš nesupažindinau valstybės vadovų ir kurių vadovų”.

“Manau, kad tokių objektyvių faktinių duomenų byloje apskritai nėra, o pavardžių įvardijimas viešame pranešime klaidina visuomenę siekiant rafinuotai “apžaisti” ar nuslėpti pagrindinę bylos tyrimo išvadą, kad tariamų kalėjimų nebuvo, kad jokių įstatymų pažeidimų nebuvo padaryta nei mano tuometiniais veiksmais, nei mano buvusių kolegų”, – kalbėjo buvęs VSD direktorius.

Paklaustas apie galimybes apskųsti prokurorų sprendimą jis atsakė: “Jų visada yra, įstatymai reglamentuoja tokių procedūrų atlikimą”.

A.Pocius sakė, kad atitinkamas išvadas padarys, kai turės “galimybę susipažinti su faktiniais duomenimis, įsitikinti pranešimo pagrįstumu, ar jis atitinka bylos tyrimo medžiagoje nustatytas aplinkybes”.

“Po to, matyt, ir apsispręsiu, sau tokią teisę aš pasilieku”, – sakė A.Pocius.

Savivaldybių tarybų rinkimuose ketinantis dalyvauti M.Laurinkus, kalbėdamas apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą, tvirtino, kad jis sumenkino šalies įvaizdį.

“Toks tyrimas gerokai pakenkė Lietuvos įvaizdžiui. Šalis savo noru pateko į visiškai nepatogią padėtį: visas pasaulis žino, kad JAV nėra linkusi atsakinėti į bet kokias užklausas, susijusias su šalies nacionaliniu saugumu. Mūsų pareigūnai išreklamavę tokį tyrimą apsijuokė prieš visą pasaulį”, – pareiškė M. Laurinkus.

Generalinė prokuratūra praėjusį penktadienį pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą, susijusį su galimu CŽV kalėjimo veikimu Lietuvoje.

Lietuvos politiniai lyderiai, komentuodami prokurorų sprendimą nutraukti tyrimą, sakė suprantantys, kad negaunant informacijos iš JAV ką nors daugiau nustatyti sudėtinga. Jungtinės Valstijos susilaiko nuo bet kokių komentarų dėl spėjamų CŽV kalėjimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. mgz mgz rašo:

  “Aš manau, neatitinka tikrovės tie teiginiai apie drausminės atsakomybės kažkokius požymius. Tie požymiai nėra įvardinti”,
  ———————————————————————–
  Jei jau požymiai bus įvardinti ,tai ir atsakomybė bus perkvalifikuota į baudžiamąją atsakomybę.Senaties terminai netaikomi nusikaltimams kurie priskiriami sunkių nusikaltimų kategorijai(žr. “Ženevos konvencija”).


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...