2011 Sausio 25

Valstybės saugumas

Buvę VSD vadovai nori žvilgtelėti į savo bylą

veidas.lt

Į teisėsaugos akiratį patekę buvę Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovai kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį, prašydami leisti susipažinti su nutraukto ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Anot “Lietuvos ryto”, Mečys Laurinkus, Arvydas Pocius ir Dainius Dabašinskas, kurių veikloje Generalinė prokuratūra pranešė aptikusi drausminio nusižengimo požymių, teigia turį teisę žinoti, kokius jų konkrečius atliktus ar neatliktus veiksmus prokuratūra vertina kaip neteisėtus ir turinčius drausminio nusižengimo požymių.

“Viešame prokuratūros pranešime mes viešai buvome įvardyti kaip asmenys, neva padarę drausminius nusižengimus, o gal netgi ir įvykdę baudžiamąją veiką. Tai yra ir viešas mūsų asmeninės reputacijos vertinimas”, – rašoma buvusių VSD vadovų rašte.

Generalinė prokuratūra sausio 14 dieną paskelbė, kad nutraukiamas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl vadinamųjų JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimų galimo veikimo Lietuvoje.

Prokuratūros pranešime spaudai teigta, kad “Mečio Laurinkaus, Arvydo Pociaus ir Dainiaus Dabašinsko darbinėje veikloje yra drausminio nusižengimo požymių”, tačiau tyrimas nutraukiamas suėjus senaties terminui.

JAV žiniasklaidoje 2009 metais pasirodžius informacijai apie galimą CŽV kalėjimo egzistavimą, Lietuvoje atliktas parlamentinis tyrimas. Jo metu nustatyta, kad su CŽV sulaikytų asmenų pervežimu oficialiuose tyrimuose siejami orlaiviai 2002-2005 metais ne kartą kirto Lietuvos oro erdvę.

Tačiau Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pranešė nenustatęs, ar per Lietuvos Respublikos teritoriją buvo pervežami, ar į Lietuvos Respublikos teritoriją buvo atvežti (iš jos išvežti) CŽV sulaikyti asmenys, nors sąlygos tokiam pervežimui buvo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Nuomonė Nuomonė rašo:

    Mano atmintyje šie žmonės pasiliks didžiausiais niekšais, suskalde tautą antivalstybininkai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...