2010 Liepos 30

Nekilnojamasis turtas

Butų nuoma – dar pigesnė

veidas.lt

Šiemet išsinuomoti butą sostinėje galima dar pigiau nei pernai. Tarkime, senesnės statybos butų nuomos kaina dabar yra 20–25 proc. mažesnė nei pernai ir 40–50 proc. mažesnė nei užpernai vasarą.

Svarbu ir tai, kad didesnių butų nuomos kaina susilygino su mažesnio būsto kaina. Pavyzdžiui, vieno kambario buto Kalvarijų gatvėje mėnesio nuoma dabar kainuoja apie 550 Lt, trijų kambarių – apie 600 Lt, o pernai nuomos kaina atitinkamai siekė 750 Lt ir 1000 Lt.

Be to, savininkai nuomininkams kelia vis mažiau reikalavimų. “Skelbimų, kuriuose nurodoma, kad butas išnuomojamas, tarkime, šeimai, merginai, žalingų įpročių neturinčiam vaikinui, dabar tėra apie 3–4 proc., o anksčiau sąlygos buvo keliamos kone trečdalyje skelbimų”, – tikina nepriklausomas nekilnojamojo turto analitikas Ignas Vasiliauskas.

Jis pastebi ir kitą tendenciją: rinkoje beveik neliko butų, nuomojamų be tarpininkų. “Nuomos agentūros yra ypač suaktyvėjusios, ir dažniausiai žmogus, įdėjęs skelbimą apie nuomojamą butą, pirmiausia sulaukia ne nuomininkų, o tarpininkų skambučio”, – aiškina I.Vasiliauskas.

Tai ne į naudą ieškantiesiems būsto, mat tarpininkai paprastai ima 300–500 Lt tarpininkavimo mokestį. Kita vertus, tarpininkai butus paprastai išnuomoja be užstato, o nuomojantis tiesiai iš buto savininko dabar įprasta mokėti už 3–4 mėnesius į priekį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. BRONIUS DZUKAS BRONIUS DZUKAS rašo:

    Būstas tik pigs.
    Garbė Veidui,už tikslia nt rinkos analitiką.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...