2011 Kovo 11

Edvardas Raugalas

Būtina mažinti dirvonuojančius žemės plotus

veidas.lt

Lietuvoje šiuo metu dirvonuoja 400 tūkst. hektarų žemės – tai yra virtusios apleistomis pievomis arba krūmynais. Tai sudaro apie 10 proc. visos žemės ūkio paskirties žemės, kurios bendras plotas Lietuvoje yra 3,95 mln. ha.

Žemės ūkio viceministro Edvardo Raugalo komentaras:

“Esame suskaičiavę, kiek Lietuvos biudžetas kasmet praranda dėl dirvonuojančių plotų – jei ten būtų auginami javai, už juos kasmet būtų gaunama apie 1,3 mlrd. Lt ir sukurta apie 20 tūkst. naujų darbo vietų. Kaip to pasiekti? Žemės savininkams už dirvonuojančius plotus skiriamos baudos. Planuojama, kad žemės mokesčiai ateityje priklausys nuo žemės rinkos vertės, bet tiems, kurie ją dirbs, bus taikomos mokesčių lengvatos. Be to, ES paramą už pievas gaus tik tie, kurių pievose bus ganomi gyvuliai. Planuojame “įdarbinti” ir valstybinę žemę – iš jos formuoti sklypelius smulkiesiems ūkininkams.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. stasys stasys rašo:

  jei norit išsinuomoti žemės negausit, nera jos jau

 2. ??? ??? rašo:

  “”Esame suskaičiavę, kiek Lietuvos biudžetas kasmet praranda dėl dirvonuojančių plotų – jei ten būtų auginami javai, už juos kasmet būtų gaunama apie 1,3 mlrd. Lt ir sukurta apie 20 tūkst. naujų darbo vietų”"
  Klausimas: kas pirks tuos grūdus už 1,3 mlrd. Lt? T.y., ar yra rinka produkcijai parduoti?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...