2010 Birželio 09

Renovacija

Būsto renovacijai – mokesčių lengvatos

veidas.lt

Aplinkos ministerija Vyriausybei pateikė renovacijos programos gaivinimo planą, kuriame siūloma paėmusiesiems paskolą būsto renovacijai teikti gyventojų pajamų ir būsimojo nekilnoja mojo turto mokesčių lengvatas.

“Tol, kol yra grąžinama paskola už renovaciją, mes siūlome taikyti mokestines lengvatas, grąžinti dalį pajamų mokesčio, taikyti tą pačią sistemą, kaip ir turint būsto paskolą. Jeigu būtų įvestas nekilnojamojo turto mokestis, gyventojai galėtų būti nuo jo atleidžiami, kol grąžina paskolą už renovaciją”, – sakė aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Gaivinimo plane taip pat siūloma specialaus renovacijos fondo leisti skolinti ne tik daugiabučių, bet ir bendrabučių, ir individualių namų, pastatytų iki 1993 metų modernizavimui, rašo naujienų portalas delfi.lt.

Šiemet gauta vos 20 bendrijų paraiškų skolintis daugiabučių renovacijai, o iš praėjusiais metais pasirašytų 214 sutarčių daugiabučius renovuoti pagal senąją programą, 60 bendrijų dėl sunkmečio atsisakė savo planų.

Dar 2009 metų pavasarį patvirtintas naujas daugiabučių renovacijos modelis, pagal kurį valstybė iš specialaus fondo dengtų 15 proc. bendrijos išlaidų, o likusiai sumai suteiktų lengvatinę paskolą su fiksuotomis 3 proc. palūkanomis.

Šiuo metu Lietuvoje pagal valstybinę programą yra renovuota maždaug 200 daugiabučių, o renovuotinų yra 28,5 tūkst.

Dar ankstesnė Vyriausybė buvo užsibrėžusi tikslą iki 2020 metų atnaujinti 70 proc. daugiabučių, kurie pastatyti anksčiau nei 1993 metais, taigi norint pasiekti šį tikslą reikėtų per metus renovuoti maždaug po 3 tūkst. namų. Praėjusiais metais pagal valstybinę programą nerenovuotas nė vienas daugiabutis.

Už per praėjusį šildymo sezoną sunaudotas rusiškas dujas lietuviai sumokėjo apie 850 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...