2011 Spalio 12

Būsimoje Europos geležinkelių direktyvoje išimtys Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims

veidas.lt

2011 m. spalio mėn. 11 d. Europos Parlamento Transporto ir turizmo komitetas (TRAN) balsavo dėl Europos Parlamento pranešimo projekto dėl bendros Europos geležinkelių erdvės, kurio pagrindu bus pateikta nauja redakcija Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, reglamentuojančios Europos geležinkelių erdvę.

Nuo pat šių metų pradžios šiuo klausimu vyko aktyvios diskusijos Europos Parlamento transporto komitete ir darbinėse politinių frakcijų grupėse. Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis susitikimų metu pabrėždavo, jog reikia įvertinti Baltijos valstybių specifiką, nes mūsų geležinkelio vėžė neatitinka europinio standarto ir vis dar yra integruota ne vien techniškai, bet ir komerciškai į trečiųjų šalių (daugiaisiai NVS valstybių) tinklą.

Anot parlamentaro, jeigu būtų buvę pritarta pirminei direktyvos redakcijai, neįvertinus Baltijos šalių specifikos, atsitiktų taip, kad Lietuvos ir kitų Baltijos šalių geležinkelio bendrovės turėtų iš savo kišenės dotuoti trečiųjų šalių krovinių pervežimą, nes direktyvoje numatyto mokesčio paprasčiausiai nepakaktų geležinkelio bendrovės sąnaudoms padengti.

Po šių diskusijų EP transporto komitetas patvirtino Lietuvai labai svarbų pranešimo pakeitimo variantą, kurį pasiūlė Zigmantas Balčytis. Jame yra įtvirtinta nuostata, kad perveždami prekes į trečiąsias šalis arba iš jų tinklais, kurių vėžės plotis skiriasi nuo pagrindinio geležinkelių tinklo Europos Sąjungoje vėžės pločio, infrastruktūros valdytojai gali nustatyti didesnius mokesčius, kad susigrąžintų visas patirtas išlaidas.

Pasak parlamentaro, šis pakeitimas užtikrins, kad Lietuvai nereikėtų dengti trečiųjų šalių krovinių pervežimų mūsų geležinkeliais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...