2010 Rugpjūčio 13

Seimas

Bus svarstomas Manto Adomėno, Laimonto Diniaus ir Egidijaus Vareikos elgesys

veidas.lt

Seimo etikos sargai rugsėjį žada svarstyti parlamentarų “krikščionio” Laimonto Diniaus ir dviejų konservatorių – Manto Adomėno bei Egidijaus Vareikio – elgesį, rašo “Vilniaus diena”.

Krikščionių partijos atstovas L.Dinius, registrų centro duomenimis, tebėra bendrovės “Šiaulių MAX’as” direktorius. Etikos ir procedūrų komisijos vadovo Algimanto Salamakino teigimu, jeigu Registrų centro duomenys yra teisingi, jis turėtų būti pašalintas iš Seimo.

L.Dinius teigia, kad Registrų centro duomenys yra neteisingi.

Konservatorius M.Adomėnas, kaip teigiama Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktose išvadose, iki šių metų balandžio 30 dienos ėjo Demokratinės politikos instituto (DPI) valdybos nario pareigas. Pats Seimo narys neslėpė buvęs ir DPI prezidentu, tačiau jis esą sustabdė savo įgaliojimus tapęs parlamentaru, o balandį DPI apskritai panaikino prezidento instituciją.

A.Salamakino teigimu, M.Adomėnui iškilo tokia pat grėsmė kaip ir L.Diniui. Tačiau etikos sargams dar reikės pasiaiškinti, kokias pareigas ir kiek laiko DPI ėjo konservatorius. Esą valdybos narys neprilygsta direktoriui, tačiau šios pareigos taip pat gali kirstis su Seimo nario veikla.

M.Adomėno faktas irgi yra rimtas. Valdybos narys – neįvardyčiau, kad tai yra gerai. Padėčiau gana riebų klaustuką. Turėsime atlikti išsamų tyrimą”, – sakė A.Salamakinas.

Jei Etikos ir procedūrų komisija nustatys, kad parlamentarai L.Dinius ir M.Adomėnas pažeidė Konstituciją eidami pareigas bendrovėje “Šiaulių MAX’as” ir DPI, Seimui bus siūloma iš jų atimti mandatus. Apkaltos procedūros tam nereikia – pakaktų ir paprasto Seimo nutarimo.

Etikos sargams taip pat užkliuvo tai, kad konservatorius Egidijus Vareikis vedė Viešojo administravimo instituto organizuotą seminarą ir už tai gavo pinigini atlygi. Už panašią veiklą jau Įspėtas E.Vareikis gali sulaukti rimtų sankcijų.

A.Salamakinas dienraščiui sakė, kad šis taip pat gali netekti mandato. Pats E.Vareikis teigia paskaitas skaitęs vienintelį kartą, o atlygis esą nėra svarbus dalykas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...