2011 Kovo 06

Konstitucinis Teismas

Bus pateikti kandidatai į KT teisėjus

veidas.lt

Kitą savaitę pirmą pavasario sesijos dieną parlamentarams bus pateikti trys kandidatai į Konstitucinio Teismo teisėjus. Nutarimų projektų dėl KT teisėjų skyrimo pateikimas įtrauktas į kovo 10 dienos plenarinio posėdžio darbotvarkę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Konstitucinio Teismo teisėjus siūlo Lietuvos aukščiausiojo teismo (LAT) teisėją Egidijų Bieliūną.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė į šias pareigas teikia Vilniaus universiteto ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentą, VU Teisės fakulteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto direktorių Dainių Žalimą.

LAT pirmininkas Gintaras Kryževičius į KT skirti siūlo MRU Teisės fakulteto Konstitucinės teisės katedros vedėją, profesorių Gediminą Mesonį.

Kovą baigiasi trijų KT teisėjų, tarp jų ir Teismo pirmininko Kęstučio Lapinsko, kadencija. Be K.Lapinsko, kadencijas dar baigia KT teisėjai Armanas Abramavičius ir Zenonas Namavičius.

Kandidatus į KT teisėjus teikia prezidentas, Seimo pirmininkas ir LAT pirmininkas. Į KT teisėjai skiriami devyneriems metams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...