2011 Vasario 25

Apdovanojimai

Bus apdovanoti mokslo premijų laureatai

veidas.lt

Antradienį Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) bus apdovanoti 2010 metų Lietuvos mokslo premijų laureatai.

Apdovanojimus jiems įteiks ministras pirmininkas Andrius Kubilius ir švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, pranešė LMA.

Mokslininkai šia premija pagerbiami už Lietuvai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius bei eksperimentinės plėtros darbus. Iš mokslo premijų konkursui pateiktų 26 darbų nuspręsta premijuoti septynis mokslo darbus humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos bei technologijos mokslų srityse.

Lietuvos mokslo premijas yra įsteigusi Vyriausybė, konkurso tvarka jas skiria Lietuvos mokslo premijų komisija. Lietuvos mokslo premija yra 780 bazinių socialinių išmokų dydžių (101,4 tūkst. litų).

Humanitarinių mokslų srityje premijos skirtos Vilniaus universiteto profesoriui, habilituotam daktarui, akademikui Marijui Arvydui Šliogeriui už darbų ciklą “Negatyvumo problema filosofijoje(1996-2009)” bei Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tekstologijos skyriaus vyriausiajam mokslo darbuotojui habilituotam daktarui Vytautui Vanagui už darbų ciklą “Fundamentinė lietuvių literatūros tekstologija ir literatūros klasikos sklaida (1996-2009)”.

Fizinių mokslų srityje nuspręsta premiją skirti Vilniaus universiteto vyresniajam mokslo darbuotojui daktarui Eugenijui Gaižauskui ir Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto vyriausiajam mokslo darbuotojui daktarui Gediminui Trinkūnui už darbų ciklą “Lazeriu stimuliuoti ultraspartieji vyksmai: teoriniai modeliai ir prognozės (1995-2009)”.

Šioje sekcijoje taip pat apdovanoti Vilniaus universiteto profesorius, habilituotas daktaras Arūnas Ramanavičius ir docentė daktarė Almira Ramanavičienė už darbų ciklą “Naujos technologijos biologiškai aktyvių medžiagų nustatymui (1998-2009)”.

Biomedicinos mokslų srityje už fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų darbus premija skirta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriui, habilituotam daktarui, LMA nariui ekspertui Limui Kupčinskui už darbų ciklą “Virškinimo sistemos ligos: mikrofloros ir genetinių veiksnių reikšmė ligų etiopatogenezėje, nauji diagnostikos ir gydymo aspektai (1996-2009)”.

Už eksperimentinės plėtros darbus šioje mokslų srityje premija paskirta Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Žemdirbystės instituto mokslininkams daktarams Vytautui Ruzgui, Žilvinui Liatukui ir Gvidonui Liutkevičiui už darbų ciklą “Žieminių kviečių selekcijos modernizavimas ir konkurencingų, rinkos poreikius atitinkančių veislių kūrimas (1996-2009)”.

Technologijos mokslų srityje premija paskirta Kauno technologijos universiteto profesoriui, habilituotam daktarui, akademikui Ramučiui Petrui Bansevičiui, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesoriui, habilituotam daktarui Genadijui Kulviečiui ir Vilniaus pedagoginio universiteto profesoriui, habilituotam daktarui Piotrui Vasiljevui už darbų ciklą “Pjezomechaninės sistemos: teorija ir taikymai (1996-2009)”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...