2012 Birželio 29

BS/2 talkins įgyvendinant Probacijos įstatymą

veidas.lt


Liepos 1-ąją Lietuvoje įsigalioja Probacijos įstatymas, numatantis lygtinai nuteistų asmenų kontrolę elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Pareigūnų teigimu, vieno nuteistojo išlaikymas valstybei šiandien kainuoja apie 50 litų per dieną, o pritaikius modernią įrangą, kaina tesiektų apie 13 litų.

Probacija yra sąlyginė alternatyva paskirtai laisvės atėmimo bausmei, kurios metu vykdoma probuojamojo priežiūra. Vadovaujantis įstatymu, lygtinai nuteistam asmeniui ar įtariamajam ant kojos būtų uždėta apyrankė, kurios judėjimas bus stebimas kompiuterio monitoriuje. Visgi elektroninės kontrolės prietaisas nuteistajam bus užsegamas teismo sprendimu ir tik pačiam asmeniui sutikus.
Seimui patvirtinus minėto įstatymo pataisas, buvo paskelbtas viešasis konkursas dėl elektroninės kontrolės prietaisų pirkimo. Teisingumo ministerija viešai pakvietė visus elektroninių apyrankių bei kitų modernių stebėjimo priemonių tiekėjus ir gamintojus pristatyti šios įrangos pritaikymo galimybes, naudojimo ypatumus.
Konkursą laimėjusi įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti bendrovė BS/2 pristato elektroninės stebėjimo įrangos gamintojos Didžiosios Britanijos kompanijos „Serco Geografix Ltd.“ elektroninę kontrolės apyrankę ir stebėjimo programinę įrangą. Tai įrenginiai, kuriuos galima pritaikyti pačiose įvairiausiose sferose, tad įrangos tiekėja ir platintoja Lietuvoje kompanija BS/2, daugiau nei 10 metų dirbanti saugos technologijų sprendimų srityje, čia įžvelgia didžiules verslo galimybes. Bendrovės siūlomas asmens atpažinimo įtaisas (apyrankė) užsegamas labai paprastai, nenaudojant jokių įrankių. Jis labai lengvas ir nevaržo nuteistojo judesių, o pažangi įtaiso optinių skaidulų sistema leidžia lengvai pastebėti pasikėsinimą sugadinti įtaisą. Be to, apyrankė atspari vandeniui ir pasižymi ilga elementų veikimo trukme.
Nuteistojo asmens buvimo vieta kontroliuojama elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Vietovės stebėjimo įtaisas su laidinio telefono arba GSM ryšiu ir elektroninės kontrolės įrenginiai bus sujungti į centrą, iš kurio stebima, ar elektroninį prietaisą nešiojantis nuteistasis nepažeidžia skirtų apribojimų, ar nebandoma jį sugadinti. Programinė įranga, valdoma iš stebėjimo centro arba internetu, fiksuoja visus pranešimus. Su pažeidėju galima susisiekti telefonu, tad pareigūnams nebereikia fiziškai važiuoti ir tikrinti, kaip nuteistieji gyvenamojoje vietoje laikosi teismo paskirtų pareigų.
Pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, elektroninis stebėjimas ir tam skirtos įrangos naudojimas padės sumažinti kalinių skaičių, be to, tai yra puiki resocializacijos priemonė. Taikant elektroninį stebėjimą asmuo nėra izoliuojamas nuo visuomenės, turi galimybę dirbti, mokytis, gyventi šeimoje, padengti nusikalstama veika padarytą žalą, mokėti mokesčius. Ministro teigimu, svarstoma galimybė nuteistiesiems patiems susimokėti už asmens tapatybės įtaisus, o tai leistų dar efektyviau taupyti mokesčių mokėtojų pinigus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...