2011 Sausio 20

Europa

Britai ir Baltija žada išvien Europoje siekti atsigavimo

veidas.lt

Į pirmą bendrą susitikimą susirinkę Baltijos, Šiaurės šalių ir Didžiosios Britanijos premjerai ketvirtadienį žadėjo intensyviai bendradarbiauti, siekdami ekonomikos atsigavimo Europoje, ir pabrėžė regiono lyderystę tokios srityse kaip aukštosios technologijos ar lyčių lygybė darbo rinkoje.

Lietuva susitikime buvo išskirta dėl sėkmingos interneto plėtros, o ministras pirmininkas Andrius Kubilius sakė, kad ateityje turėtų būti kalbama apie “konstitucinę Vyriausybės atsakomybę”, jog visi žmonės turėtų galimybę naudotis internetu.

Devynių šalių šalių politikos ir verslo lyderiai Londone akcentavo, kad ekonomikos politikoje ypač svarbu inovacijos, aukštosios skaitmeninės technologijos, verslumo skatinimas, žalioji energetika, moterų įtraukimas į darbo rinką.

Susitikimo šeimininkas britų premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) pareiškė, kad britai kartu su Šiaurės ir Baltijos šalimis gali būti priešakyje Europoje, siekiant ekonomikos atsigavimo.

“Taip, aš noriu, kad reformuojant ekonomiką veiksmų dėl prekybos, reguliavimo, bendros rinkos, inovacijų imtųsi visa Europa, bet tikiu, kad Jungtinė Karalystė, Šiaurės ir Baltijos šalys gali būti “avangardas” (priekinė sargyba) kuriant darbo vietas ir augimą”, – spaudos konferencijoje sakė D.Cameronas.

Komentuodamas sprendimą prisijungti prie tradicinius bendrus susitikimus rengiančių Baltijos ir Šiaurės šalių, D.Cameronas sakė, kad visos devynios šalys susiduria su panašiais ekonominiais ir socialiniais iššūkiais ir turi daug ko pasimokyti viena iš kitos bei tapti pavyzdžiu visai Europai.

“Daug mūsų aptartų dalykų turėtų būti Europos augimo programos dalis – ar tai būtų žalioji plėtra, verslumas ar skaitmeninė ekonomika”, – sakė D.Cameronas.

Britų Vyriausybės vadovas sakė, kad visos šalys sutiko, jog reikia skatinti dar aktyvesnę prekybą. D.Cameronas pranešė, kad artimiausiu metu su verslo delegacija Šiaurės ir Baltijos šalyse lankysis naujasis Didžiosios Britanijos prekybos ministras,

“Visi sutikome, kad didesnė prekyba labiausiai gali paskatinti mūsų ekonomikas”, – sakė D.Cameronas.

Lietuva susitikime dėmesio sulaukė dėl sparčios interneto plėtros. Pasidžiaugęs, kad Lietuva pirmauja Europoje pagal viešojo interneto prieigos taškų skaičių, ministras pirmininkas A.Kubilius pažymėjo, jog interneto plėtra leidžia teikti naujas kokybiškas paslaugas, kurių pobūdis ateityje neabejotinai keisis.

“Priėjimas prie interneto turėtų tapti tuo, ką galėtume vadinti konstituciniu Vyriausybės įsipareigojimu, jog visi žmonės turėtų tokį priėjimą”, – bendroje premjerų spaudos konferencijoje kalbėjo A.Kubilius.

“Tai vienintelis kelias, siekiant naujos paslaugų kokybės ir naujų paslaugų kiekvienam piliečiui”, – teigė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Savo ruožtu Skandinavijos šalių premjerai teigė, jog ekonomikos augimui labai svarbus moterų įtraukimas į darbo rinką. “Pažvelgus į ekonominio augimo Norvegijoje priežastis per paskutinius dešimtmečius, išaugęs moterų dalyvavimas darbo rinkoje buvo pats svarbiausias”, – sakė Norvegijos premjeras Jensas Stoltenbergas.

Susitikime taip pat išsakyta viltis, kad regionas gali būti lyderis “žaliosios energetikos” srityje.

D.Cameronas pranešė, kad kitą devynių šalių susitikimą planuojama surengti Švedijoje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...