2011 Birželio 17

Braškių piko tikimasi jau kitą savaitę

veidas.lt

BFL

Braškių sunokimo piko ir žemiausių jų kainų tikimasi jau kitą savaitę, bet ir tuo metu mažiau nei penki litai už kilogramą šių uogų kaina neturėtų kristi, teigė Lietuvos braškių augintojų draugijos vadovas Vidas Juodsnukis.

“Šiuo metu kainos yra labai įvairios – nuo 6 iki 10 litų (už kilogramą – ELTA). Kainos laikosi, nes braškių nėra daug. (…) Kitą savaitę, tikėkimės, braškės bus pačios pigiausios. Ankstyvosios labai greitai sunoko, nes buvo labai karšti orai, o dabar noksta jau vėlyvesnės. Kitą savaitę jau turėtų būti braškių pikas. Žemiau nei penki litai kainos tikrai nenusileis, nes dabar savikaina yra arti 4 litų, net Lenkijoje nebuvo pigesnių kaip 4 zlotai braškių”, – Eltai sakė V. Juodsnukis.

Pasak draugijos vadovo, norintieji atsivalgyti šių vasaros uogų ilgai neturėtų delsti laukdami mažesnių kainų. “Praėjusiais metais žmonės pralaukė, manė, kad braškės atpigs, bet jos neatpinga. Braškės brangios, dėl reikalingų investicijų jų savikaina yra išaugusi – priežiūra, klimatinės sąlygos, šiemet ir nemažai nuostolių ūkininkai patyrė, kai šiltnamius sugriovė sniegas”, – aiškino V. Juodsnukis.

Draugijos vadovo teigimu, šiemet braškės yra šiek tiek brangesnės nei pernai. “Labai daug braškynų iššalo. Sausį atšilimas nutirpino sniegą, vasarį spustelėjo šaltukas ir šaknynus pašaldė. Sausra šiek tiek lemia derlių, nes labai daug kur trūksta drėgmės, Vilkaviškio rajone – katastrofa, Suvalkijoje – kai kuriose vietose irgi sausa”, – dėstė V. Juodsnukis.

Kad ir kaip bebūtų, lietuviai braškes mėgsta ir valgo, džiaugiasi jų augintojų draugijos vadovas.

“Poreikiu nesiskundžiame. Aš leidžiu patiems žmonėms prisiskinti uogų, tai jie labai aktyviai tuo domisi”, – pasakojo V. Juodsnukis.

Nuėję į turgų nusipirkti braškių absoliučia dauguma atvejų galime būti tikri, kad jeigu užrašyta, jog tai yra lietuviškos uogos, tai tokios jos yra, įsitikinęs V. Juodsnukis. Lietuvos braškių augintojų draugijos vadovas džiaugiasi sėkmingu bendradarbiavimu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, todėl piktnaudžiavimo atvejai – nebent pavieniai.

“Mes labai sėkmingai bendradarbiaujame su Maisto ir veterinarijos tarnyba. Nusižengimų, piktnaudžiavimų gal iš pradžių buvo – ispaniškas bandė pateikti už lenkiškas, ispaniškas – už lietuviškas, nes ispaniški vaisiai, daržovės praradusios paklausą, o dabar masinio piktnaudžiavimo tikrai nepastebime. Pavieniai atvejai pasitaiko”, – sakė V. Juodsnukis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...