2011 Birželio 28

Branduolinę energiją reglamentuos naujas įstatymas

veidas.lt

BFL

Seimas priėmė naujos redakcijos Branduolinės energijos įstatymą.

Šiuo dokumentu keičiamas Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos teisinis statusas, sudarant prielaidas nepriklausomos, turinčios plačius įgaliojimus branduolinę saugą ir radiacinę saugą reguliuojančios institucijos veiklai.

Taip pat panaikintos teisinio reguliavimo spragos, atsižvelgiant į branduolinės energetikos sektoriaus vystymosi strategines kryptis ir perspektyvas.

Pataisomis aiškiau apibrėžiamos Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos ir Radiacinės saugos centro kompetencijos, kiekvienos institucijos veiklos sritis ir atsakomybė, pašalinamos prielaidos funkcijų dubliavimui. Manoma, kad tai leis sumažinti administracinę naštą, užtikrins priimamų sprendimų efektyvumą, skaidrumą ir savalaikiškumą.

Seimas įteisino, kad, atlikdama įstatymų nustatytas funkcijas, Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija sprendimus priims savarankiškai. Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos funkcijos atskirtos nuo kitų institucijų, įstaigų ar organizacijų, užsiimančių branduolinės energetikos plėtra ar branduolinės energijos panaudojimu, įskaitant elektros energijos gamybą, funkcijų.

Patikslinta ir Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko skyrimo tvarka, jį šešeriems metams skirs Respublikos Prezidentas Ministro Pirmininko teikimu.

Už naują įstatymą balsavo 65 Seimo nariai, 6 susilaikė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...