2010 Rugsėjo 20

Užsienis

BP užsandarino gręžinį Meksikos įlankoje

veidas.lt

Naftos bendrovė BP galutinai užsandarino sugadintą gręžinį “Macondo” Meksikos įlankoje, pripylusi į jį cemento, sekmadienį pranešė JAV valdžios atstovas, kuruojantis avarijos likvidavimo darbus.

“Gręžinys “Macondo 252″ galutinai numarintas, – praėjus 153 dienoms po avarijos pareiškė JAV kranto sargybos admirolas Thadas Allenas (Tadas Alenas). -Dabar galime užtikrintai teigti, kad gręžinys “Macondo” nebekelia grėsmės Meksikos įlankai”.

Ketvirtadienį BP baigė gręžti lygiagretų gręžinį, kuris turi sumažinti slėgį avariniame gręžinyje, o penktadienį pripumpavo į sugadintą gręžinį cemento.

Šeštadienį atlikti bandymai parodė, kad avarinis gręžinys, esantis maždaug 5,5 km gylyje nuo vandenyno paviršiaus, visiškai užkonservuotas.

Naftos nuotėkis “Macondo” gręžinyje prasidėjo po sprogimo gręžimo platformoje balandžio 20 dieną ir buvo sustabdytas tik liepos viduryje. Per šį didžiausią nuotėkį JAV istorijoje į jūrą išsiliejo mažiausiai 4,9 mln. barelių naftos.

Nafta užteršė keturių valstijų pakrantę, smarkiai pakenkdama žvejybai ir turizmui. Dėl šios avarijos sumažėjo ir JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) populiarumas, nes daugelis amerikiečių buvo nepatenkinti jo veiksmais per ekologinę katastrofą.

Dėl avarijos BPO rinkos kaina smuko 70 mlrd. dolerių, ir bendrovė pakeitė generalinį direktorių: Tony Haywardo (Tonio Heivordo) vietą nuo spalio 1 dienos užims Bobas Dudley (Bobas Dadlis).

Bendrovė jau išleido daugiau bei 8 mlrd. dolerių išsiliejusiai naftai surinkti ir turi pervesti 20 mlrd. dolerių į nuotėkio padarinių likvidavimo ir išmokų nukentėjusiesiems fondą.

Kitos bendrovės, išgaunančios naftą Meksikos įlankoje, nukentėjo nuo giliavandenio gręžimo moratoriumo, paskelbto po avarijos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...