2011 Birželio 20

Blokuotos paskolos Graikijai turi būti skirtos “liepos viduryje”

veidas.lt

"Veido" archyvas

Europa pirmadienį pareikalavo, kad Graikijos parlamentas pritartų naujiems griežtiems biudžeto apkarpymams bei didelio masto aktyvų pardavimams, ir pažadėjo sėkmingo balsavimo atveju suteikti jau numatytas paskolas, kurių skyrimas buvo atidėtas, bei suformuoti antrą finansinės pagalbos paketą.

Po septynias valandas vykusių įtemptų derybų, kurios buvo surengtos siekiant užkirsti kelią Graikijos finansinių įsipareigojimų nevykdymui ir būgštaujant dėl galimo domino efekto visame bendrą valiutą naudojančiame regione, euro zonos šalių finansų ministrai pasiūlė Atėnams rimbą ir pyragą: pažadėjo, kad Tarptautinis valiutos fondas (TVF) “liepos viduryje” skirs numatytas 12 mlrd. eurų paskolas, jei įstatymų leidėjai atliks savo darbą.

Ministrai taip pat sutarė dėl antro, 100 mlrd. eurų, finansinės pagalbos paketo gairių, remiantis kuriomis, paramai bus panaudoti ne tik mokesčių mokėtojų pinigai – prie jos “svariai” prisidės privatūs bankai, pensijų fondai ir draudimo bendrovės, “laisvai ir savanoriškai atidėdami Graikijos obligacijų išpirkimo datą”.

Graikijoje antradienį numatytas parlamento balsavimas dėl pertvarkytos premjero Georgo Papandrėjo (George Papandreou) vyriausybės.

Jeanas-Claude`as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris), vadovaujantis euro zonos valstybių finansų ministrus vienijančiai Eurogrupei, pareiškė, jog “akivaizdu”, kad įsipareigojimas skirti daugiau lėšų negali būti duotas anksčiau nei parlamentas pritars taupymo priemonėms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...