2010 Kovo 30

Formulė-1

Blankokas startas

veidas.lt

Įveiktas apšilimo ratas. Visi automobiliai sustoja starto pozicijose. Įsižiebia raudoni signalai. Jiems užgesus, prasideda 2010 m. F-1 sezonas. Viskas tradiciškai? Prisipažinkime, intrigos tikėtasi daugiau…

Pirmasis sezono etapas nustebino nuobodoka įvykių eiga. Jeigu kalbėsime apie rezultatus, jie beveik atitiko prognozes. Lyderėmis prieš sezoną vadintos komandos ir sportininkai pateisino lūkesčius.

Ar tik nauji “veikėjai” kalti dėl nuobodoko scenarijaus?

Jau per treniruotes ir kvalifikaciją paaiškėjo, kad atotrūkis tarp senbuvių ir naujokų – didžiulis. 10 sekundžių atotrūkis įveikiant ratą (nors Bahreino GP ratas šiemet ir buvo pailgintas) – išties daug. Juk visi puikiai prisimename, kaip kova vykdavo ne tik dėl šimtųjų, bet net ir dėl tūkstantųjų sekundės dalių.

Nors trečioje kvalifikacijos dalyje lyderį Sebastianą Vettelį (“Red Bull”) ir dešimtą vietą užėmusį Adrianą Sutilą (“Force India”) skyrė šiek tiek daugiau nei dvi sekundės, bent jau favoritai yra arti vienas kito. Antra vertus, ar dvi sekundės – mažai?

O pačios lenktynės gerokai sunkesnėmis “formulėmis” pilnutėliais bakais (šiemet degalų papildyti negalima) buvo blankokos.

Viltį laimėti sužlugdė žvakė

S.Vettelis du distancijos trečdalius buvo akivaizdus lyderis. Bet… Problemos dėl uždegimo žvakės likus 15 ratų iki finišo privertė jį užleisti pirmą vietą kitiems. Lyderio techninėmis problemomis pasinaudojo “Ferrari” atstovai ir etapas Bahreine baigėsi “raudonųjų” triumfu – pirmas finišavo Fernando Alonso, o ant antrojo garbės pakylos laiptelio užkopė Felipe Massa. Beje, prieš varžybas buvo pakeisti abiejų “Ferrari” lenktynininkų automobilių varikliai. Trečia vieta atiteko Lewisui Hamiltonui, o S.Vettelis sugebėjo išsaugoti ketvirtą poziciją. Į lenktynes grįžusiam Michaeliui Schumacheriui kol kas reikia pripažinti varžovų pranašumą: vokietis liko šeštas. Tiesa, jis teigia, kad varžybos buvo nuobodokos.

Kas toliau?

Nors F-1 dalyvių būrys ir pagausėjo, deja, reginys įdomesnis netapo. Dėl to iškart po Bahreino GP buvo pradėta kalbėti apie būtinas permainas: galbūt įteisinti du privalomus sustojimus techninio aptarnavimo zonoje, gal atsisakyti mėlynos vėliavos, įpareigojančios praleisti greičiau važiuojantį varžovą, gal. Kol kas viskas gal…

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...