2011 Liepos 04

Biudžeto skyles žadama kamšyti pajamomis iš ekonomikos augimo

veidas.lt

BLF

Keturių centro dešinės partijų koalicija preliminariai jau apsvarstė svarbiausius kitų metų biudžeto planuojamus rodiklius ir būdus, kaip juos pasiekti, pirmadienį informuoja dienraštis “Vilniaus diena”.

Valdančiosios koalicijos atstovai tvirtina preliminarius skaičiavimus jau žinantys ir apie juos kalbėję koaliciniuose susitikimuose.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma sako, kad deficitas nuo 5,4 proc. (šių metų planas) iki 3 proc., nors ir padidės išlaidos pensijoms, bus mažinamas tik iš augančios ekonomikos, kovos su šešėliniu verslu ir dar labiau taupant valstybės lėšas.

Jis pabrėžė, kad kitąmet valstybės institucijos turės išgyventi su tokiu pačiu asignavimų skaičiumi, koks numatytas šiemet.

J.Razma pripažino, kad greičiausiai kitąmet nebus įvesta jokių naujų mokesčių, taip pat nebus keliami dabartiniai.

“Buvo tam tikrų pamąstymų dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, galiojančių vaistams, viešbučiams ir šildymui. Tačiau atsižvelgiant į sudėtingą socialinę padėtį, ypač į ateinantį šildymo sezoną, dabar tikrai nevertėtų atsisakyti šių lengvatų ir taip didinti mokesčius”, – teigė politikas.

Neplanuojama liesti ir esamų svarbiausių mokesčių – PVM, akcizų, gyventojų pajamų ir pelno -tarifų. Tiesa, dar gali būti svarstoma galimybė padidinti žemės mokestį, tačiau nėra garantijos, kad šis tarifas tikrai bus pakeistas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...