2010 Rugsėjo 28

Finansai

Biudžetas vėl sulauks papildomų paraiškų

veidas.lt

Seimo nariai raginami neteikti siūlymų skirti papildomų lėšų iš 2011 m. biudžeto vienam ar kitam objektui, tačiau to ir šįsyk nebus išvengta. Nors biudžeto projektas dar nė neatėjęs iki Seimo, papildomi siūlymai jau rengiami. Pagal tai, kam Seimo nariai siūlo skirti papildomų lėšų, nesunku atsekti, kur jie buvo išrinkti.

Štai Kaune išrinkti parlamentarai, nepaisydami politinės priklausomybės, jau sutarė prašyti 20 mln. Lt požeminei aikštelei prie naujosios sporto arenos įrengti. Kaunietė Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė sako, kad reikia laikytis valstybinio požiūrio, biudžeto asignavimus skirstyti planingai, jokių naujų objektų nepradėti, tačiau kauniečių proteguojamas objektas būtinai turi sulaukti reikiamo valstybės finansavimo.

Pernai ne vieną papildomą siūlymą biudžeto išlaidų daliai teikęs socialdemokratas Edmundas Jonyla ir šiemet ketina prašyti 300 tūkst. Lt Ariogalos bažnyčiai ir apie pusę milijono Raseinių Kalno vidurinei mokyklai. O štai konservatorius Julius Dautartas, pernai pateikęs krūvą siūlymų, kurie turėjo palengvinti jį į Seimą išrinkusių panevėžiečių gyvenimą, šiemet sako neprašysiąs Panevėžiui nė vieno papildomo lito, nes pernai absoliučiai visi jo prašymai buvo atmesti.

Tačiau J.Dautartas pasirengęs kautis dėl papildomų pinigų kultūrai, iš kurios atstovų jau sulaukta labai daug prašymų, – M.Mažvydo bibliotekai, Kauno dramos teatrui, kitiems teatrams.

Priminsime, kad pernai Seime įregistruota per pusantro šimto pavienių parlamentarų ar jų grupių siūlymų su prašymais papildomai iš biudžeto skirti dar per 330 mln. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...