2010 Lapkričio 09

Biudžetas

Biudžetą “gelbės” Valdovų rūmai?

veidas.lt

“Greitai ar ne greitai Seimas patvirtins biudžetą. Aišku tai, kad 99 proc. jis bus toks, kokio nori Vyriausybė. Tas pats būna kiekvienais metais”, – tvirtina opozicijos atstovas socialdemokratas Algirdas Sysas. O Vyriausybė, regis, bus parengusi tokį taupų biudžeto projektą, kad dar labiau veržtis diržus – jau nebėra kur. Bent jau įspūdis susidaro pažvelgus į Seimo narių siūlymus kitų metų biudžetui.

Nors biudžeto projektas Seime – vos kelios savaitės, jau įregistruoti 123 parlamentarų siūlymai, kaip, anot jų, reikėtų “tinkamiau” padalyti biudžeto pyragą. Dažniausiai parlamentarai siūlo remontuoti jų “tėvonijose” esančias mokyklas, darželius, ligonines. Tačiau iš kur paimti papildomų pinigų? Dauguma siūlytojų kaip šaltinį nurodo Valdovų rūmų statyboms skirtus milijonus, lėšas valstybės skolai tvarkyti ir investicines programas. “Dėl dviejų pastarųjų – jokių galimybių”, – tvirtina Vitas Matuzas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas. – O dėl Valdovų rūmų – visko gali būti”.

“Veido” kalbinti parlamentarai neabejoja, kad kaip ir kasmet, ieškant papildomų lėšų labiausiai “kentės” investicinės programos.

Papildomų lėšų investicinėse programose siūlo ieškoti ir A.Sysas. “Patvirtiname programą, o ten – krūvos projektų. Kai pradedi klausinėti, įklimpsti ir nieko nebesupranti. Ten – klampus reikalas, nėra parlamentinės kontrolės”, – aiškina socdemas, kodėl pinigus reikia semti būtent iš šios biudžeto “kišenės”.

O štai Seimo “tvarkiečiams” taupymo rezervų – visada yra. Valentino Mazuronio, Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūno, teigimu, valstybė gali apsieiti ir be premjero rezidencijos remonto už 600 tūkst. Lt, dar gali nurėžti asignavimus Valdovų rūmams. “Juk ir bažnyčios buvo statomos šimtmečiais”, – ironizuoja politikas. “Tvarkiečiai” jau yra pateikę siūlymų “režti” asignavimus ilgalaikiam turtui įsigyti. Kad šios biudžeto eilutės gali būti nukarpytos, mano ir Jurgis Razma, valdančiųjų konservatorių frakcijos seniūnas: “Teks aiškintis, ko ten siekiama. Manau, rezervų galima bus rasti. Svarbu, kad būtų politinė valia”.

Keistis gali ir kai kurios biudžeto pajamų eilutės: antai V.Matuzas prognozuoja, kad gerai papurčius valstybines įmones į valstybės biudžetą galima surinkti iki 0,5 mlrd. Lt, nors Vyriausybės teiktame projekte tenurodoma keliasdešimties milijonų suma.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...